Jaunieši ar maisiem un kravām “ieņem” dienesta viesnīcas

Sākoties jaunajam mācību gadam, studenti steidz iekārtoties dienesta viesnīcās, apkārušies ar somām, smagiem maisiem, līdzi paķerot arī lauku labumus, ko studentu dzīves trūkumā uzlikt uz kārā zoba.  

Pie dienestu viesnīcām visā Latvijā tagad pats karstākais laiks - sabraukušas mašīnas, kuras atvedušas aiz daudziem maisiem un somām aizkrautus studentus. Jau rīt sākas skolas gaitas. “Sākot ar virtuves piederumiem ar katliņiem, pannām, gultas veļām, apģērbu, labu garastāvokli un spēku jaunajam mācību gadam,” saka Estere, mācīsies 11. klasē.

 “Tā kā es esmu IT sfērā, man visdrošāk vajag portatīvo datoru, kā arī savas drēbes - apakšveļu, gultas veļu -, kā arī skolas piederumi - pildspalvas, zīmuļi, visu nepieciešamo skolai,” skaidro Andis, studēs Vidzemes Augstskolas 1.kursā.

 “Sertifikāts un tests, tas ir galvenais un pirmais. Ja pagājušogad ap šo laiku, braucot uz skolu, iespringa par riteni, par ēdienu, par vēl kaut ko, tagad galvenais ir sertifikāts, tests ir līdzi - tas ir pilnīgi kaut kas jauns,” stāsta Līva, vidusskolēna mamma.

 “Es pats vienmēr kārtoju, citādāk mamma kaut ko aizmirst salikt, tad jāvaino un tad vienmēr strīdos,” saka Artūrs, studēs Vidzemes Augstskolas 1.kursā.

Vidzemes Augstskolas komandante šodien ir pašā galvenajā lomā - viņa pieņem studentus; palīdz viņiem tikt galā ne tikai ar maisu maisiem, bet arī atrast - kur jaunieši dzīvos. Šīs dienas rit karsti visās dienesta viesnīcās valstī, kad jaunās mājvietas apgūst studenti, jāpielādē pilni kambari un ledusskapji ar no mājām atvestajiem labumiem, kā arī jāpārkārto prāts uz mācībām.


Foto: Freepik