Jaunieši sarūpē atbalstu 10 000 ģimenēm; organizēts arī koncerts

Kopš pandēmijas sākuma Bauskas novada biedrība “Laiks jauniešiem” sarūpējusi pārtikas pakas vairāk nekā 10 000 mājsaimniecību. Sagaidot ceturto Adventi, jaunieši noorganizējuši labdarības koncertu, no kura visi ienākumi tiks ziedoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vientuļajiem senioriem.

Uz Īslīces kultūras nama palodzēm rindojas īpašās Ziemassvētku paciņas. Tā gan ir tikai maza daļiņa no biedrības “Laiks jauniešiem” pandēmijas laikā sarūpētās palīdzības. Jaunieši pašu spēkiem sarūpējuši atbalstu vairāk nekā 10 000 ģimenēm Zemgalē, Vidzemē un Kurzemē. Kā stāsta biedrības vadītājs, diemžēl mājsaimniecību, kam nepieciešama palīdzība, kļūstot aizvien vairāk. “Prieks, ka klientu loks arī mainās. Nav tā , ka vienas un tās pašas ģimenes regulāri lūdz palīdzību. Ir dažas ģimenes, kuras jau izkāpušas no tām problēmām un ir labākā situācijā,” stāsta Gints Jankovskis, biedrības “Laiks jauniešiem” vadītājs.

Sagaidot ceturto Adventi, Īslīces kultūras namā valda sen nebijusi gaisotne - cilvēki pulcējas uz labdarības koncertu “Spārnus veidojam kopā”. Arī šoreiz viss tiek paveikts pašu spēkiem, ziedojot tam gandrīz visu brīvo laiku. “Man pašai ir ļoti liels gandarījums, ka mēs varam palīdzēt cilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās. Manuprāt, tas darbs, ko mēs darām, ir ļoti labs un ļoti vērtīgs,” norāda Aleksa Tukiša, biedrības “Laiks jauniešiem” dalībniece.

Uz skatuves kāpj gan vecākās paaudzes vidū iecienīti mūziķi, gan jauniešu elki. Visi uzrunātie teic, ka ne mirkli neesot šaubījušies par dalību labdarības koncertā. “Manuprāt, katrs mūziķis, kurš piedalās šādos labdarības pasākumos, iekšēji sev mazliet vāc tos karmas punktus. Es novēlu visiem mūziķiem biežāk piedalīties šādos pasākumos, jo sajūta ir brīnišķīga, it īpaši šajā Ziemassvētku laikā, kas, teiksim godīgi, ir mazliet drūms,” pauž Valters Pūce un Dainis Tenis, mūziķi.

Pēc pašreizējiem noteikumiem Īslīces kultūras namā var pulcēties 180 cilvēki, visas vietas bija aizņemtas. Visi ienākumi no koncerta tiks ziedoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un grūtībās nonākušajiem vientuļajiem senioriem.