Jaunietis izveido pulksteni vājredzīgajiem

Edgars Kuļiņičs mācās Ogres tehnikuma otrajā kursā, taču jau izveidojis mācību uzņēmumu, kurā radīts unikāls produkts – rokas pulkstenis cilvēkiem ar redzes un atmiņas traucējumiem. Jaunietis pulksteņus veido tehnikuma laboratorijā un mājās. Šobrīd izgatavoti esot jau 15 pulksteņi. Edgars atzīst, pagāja ilgs laiks, līdz saprata, kādas funkcijas visvairāk ir nepieciešamas un kā tās izveidot. Jaunietis to apguvis pašmācības ceļā. “Pusotra gada laikā mums tapa vairāk kā 20 prototipi. Un šo 20 protipu laikā mēs pilnveidojām šo pulksteni, pilnveidojām tā funkcijas un efektivitāti arī baterijas ziņā.”

Šobrīd jau pirmie pulksteņi esot pārdoti. Ikdienā Edgaram palīdz vēl divi Ogres tehnikuma audzēkņi. Viens nodarbojas ar mārketingu, otrs atbild par grafisko, 3D dizainu un video. Tāpat zēni sadarbojās ar Latvijas Neredzīgo biedrību, kas testēja pulksteņus. Biedrība Edgara radīto pulksteni atzinusi par noderīgu un inovatīvu produktu. “Pirmās divas funkcijas vissvarīgākās, es teiktu, ir tieši laika izrāde, kur gaismas spīd. Un tā, kas statīvi spīd, norāda stundas, tā, kas mirgo, norāda minūtes. Otrā funkcija ir SOS funkcija, kur cilvēks pats var ierakstīt mikrofonā svarīgāko informāciju, kā vārds, uzvārds un asins tips. Tieši spiežot šo pogu, visas tās informācijas tiek atskaņotas. Un tas var palīdzēt ātrajai palīdzībai būt labākai un efektīvākai,” saka mācību uzņēmuma “Fortfull Group”grāmatvedības, lietvedības un mārketinga vadītājs Alberts Pulks.

Pulksteņiem ir dažādi modeļi. Taču viens no tiem nodrošina arī izsekošanas iespēju. Ieejot mobilajā aplikācijā, kas savienota ar pulksteni, ir iespēja redzēt pulksteņa atrašanos apvidū. Tāpat līdz ar tumsu pulkstenim spīd diode, lai to nepieciešamības gadījumā varētu atrast. Pulks: “Pieņemsim, ja pulkstenis pats ir atradies kabatā vai arī zem gultas, tas sāk spīdēt ļoti gaiši zilā krāsā un to var vienkārši atrast.”

Finansējumu uzņēmuma attīstīšanai jaunieši ieguvuši aizvadītajā gadā, uzrakstot projektu starptautiska elektronikas uzņēmuma izsludinātajam stipendiju konkursam, kā arī piesaistot vēl papildus līdzekļus. Šobrīd zēni izstrādā dronus, ko nākotnē varētu izmantot Ukrainas karavīri cīņā pret agresorvalsti Krieviju. 


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023