Jautājums par NMPD vadītājas Lienes Cipules politisko nākotni vēl netiek virzīts apstiprināšanai

Pēc trīs mēnešu darba Ogres novada domē deputātu mandātu vēlas nolikt no partijas “Jaunā Vienotība” saraksta ievēlētā Liene Cipule, kas šī gada jūnijā pašvaldību vēlēšanās šim sarakstam Ogres novadā ieguva visvairāk balsu. Lai arī izskanējis, ka viņa darbu domē noteikti pametīs, patiesībā tas vēl nav zināms - domes vadība vēl plāno rast risinājumu, lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja paliktu deputāta amatā.

Savu lēmumu nolikt Ogres novada domes deputāte mandātu Liene Cipule pamato ar grūtībām apvienot deputāta pienākumus ar NMPD direktores amatu, šobrīd valstī esošo Covid-19 krīzi un darbu Operatīvās vadības grupā. “Pašlaik, redzot, ka mana darba ikdiena pilnīgi pārmainās, ņemot vērā, ka es vairs nevaru pat plānot savu nākamo dienu ar drošu sajūtu par to, ka tā man izdosies, Ogres novada iedzīvotāji nav pelnījuši, ka deputāts pilda savus pienākumus formāli vai pavirši,” saka Liene Cipule, Ogres novada domes deputāte.

“Patiesībā tas nebija negaidīts lēmums,” situāciju par Liene Cipules iesniegumu komentē viņas pārstāvošās “Jaunās Vienotības” Ogres novada nodaļas vadītāja. Sarunas par šādu scenāriju līdz ar pieaugošo Covid-19 krīzi esot bijušas. “Darbs domē šobrīd ir ļoti intensīvā režīmā, ieviešot Administratīvi teritoriālo reformu. Ļoti daudz jāpārizdod saistošie noteikumi. Bieži ir ārkārtas domes sēdes, kuras iepriekš nav iespējams saplānot. Darba diena plānojas pēdējā brīdī. Un Cipules kundze ir vienmēr centusies šīs sēdēs apmeklēt, piedalījusies domes darbā. Mēs paspējām apmeklēt ar viņas palīdzību, izkonsultēt divus sociālās aprūpes centrus Ogres novadā. Viņa tiešām ļoti atbildīgi strādājusi deputātes amatā pāris mēnešus,” saka Dace Kļaviņa, Ogres novada domes deputāte.

Šobrīd gan Lienes Cipules iesniegums par mandāta nolikšanu domē nav oficiāli reģistrēts, esot vien uz priekšsēdētāja galda. Arī tuvākajā sēdē netikšot virzīts deputātiem apstiprināšanai. Ogres mērs Egils Helmanis norāda, ka plāno vēl jautājumu pārrunāt ar Cipuli par iespējamu mandāta nolikšanu tikai uz trim mēnešiem. “Izrunāšos es ar Lieni Cipuli. Ja viņa nevarēs nekādi savienot un daļēji savienot, vienoties ar Veselības ministru, ka šāds cilvēks mums ir nepieciešams, mēs esam gatavi arī pagaidīt kādu laiku. Tad tas tiks virzīts uz sēdi, bet pagaidām netiek virzīts, kamēr mēs neesam izrunājuši.”

Lienes Cipules deputāta vietu, noliekot mandātu, ieņems uzņēmējs Linards Liberts, kurš četrus gadus bijis arī deputāts Ikšķiles domē. Viņš norāda, ka ir gatavs arī īslaicīgi aizvietot Cipuli.  “Kā būs, tā būs. Tā es teikšu. Ja būs jāstrādā trīs, strādāšu trīs. Darbs jāizdara. Pieredze ir Ikšķiles novadā. Saprašanai vajadzētu būt.”

Savukārt Cipules lēmumu par mandāta nolikšanu viņš uztver ar sapratni. “Tāda trako māja, kas tagad notiek. Pilnīgi cilvēciski var saprast, ka tā ir, jo, ja mājās vēl ir trīs bērni, tas darbs ir tik intensīvs. Jācer, ka viņai ir kāda brīvdiena arī vēl, ne tikai darbs.”

ReTV Ziņām Liene Cipule norādīja, ka savu iesniegumu neatsauks, bet plāno tikties ar Ogres domes vadību, lai pārrunātu savu lēmumu un tālāko darbu Ogres domē.  


Foto: LETA