Jēkabpilī darbu sāk liela mēroga vakcinācijas centrs

Pie Jēkabpils masu vakcinācijas centra, kas izveidots sporta hallē, 3.aprīlī nebija vērojama rinda. Tas tādēļ, ka vakcinācijas process tika organizēts tā, lai nenotiktu pulcēšanās. Katram klientam bija noteikts savs ierašanās laiks.

Apmeklētājus sagaidīja zemessargi, kuri gan izmērīja temperatūru, gan pārbaudīja, vai cilvēks, kurš ieradies, ir vakcinējamo personu sarakstā. Medicīnisko apskati, kas jāveic pirms vakcinēšanas, kā arī pašu potēšanas procesu nodrošināja Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbinieki. Centrā, kas izvietots ledus arēnā, strādāja trīs reģistratori, divi ārsta palīgi un viens ārsts, kā arī trīs procedūru māsas.

Slimnīcas rīcībā bija saraksts no Nacionālā veselības dienesta ar 377 personām, kurām tika zvanīts un piedāvāts vakcinēties 3.aprīlī, bet no šī skaita piekrita vien 150 personas. Tādēļ centrs piedāvāja vakcinēties arī nākamajām prioritārajām grupām.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova pauž: “Tie bija arī 60+ cilvēki, kurus mēs varēsim vakcinēt dienas beigās, lai atvērtie flakoni jeb vakcīnu devas nepaliktu neizlietotas. Tāpat arī vakcinējamo grupa ir papildināta ar aprūpētājiem un asistentiem hroniskajiem pacientiem, pacientiem ar invaliditāti, tāpat arī vecāki, kuriem ir bērns ar kādu no šīm hroniskajām saslimšanām vai ir ar invaliditāti.”

Kopumā Jēkabpils centrā pirmajā dienā pret Covid-19 tika vakcinēti 170 cilvēki. Tas gan ir krietni mazāk nekā centram pieejamo vakcīnu devu – tās bija 385.

“Iemesli, kāpēc cilvēki ir atteikušies uz šodienu vakcinēties, bija vairāki. Pirmais bija tas, ka ir cilvēki, kas tomēr nevēlas vakcinēties ar iepriekš tā saucamo “AstraZeneca” vakcīnu, tāpat arī cilvēki, kuriem nav iespējas atbraukt – transportēšanas problēmas, ir cilvēki, kuri izvēlas nevakcinēties, jo ir svētku dienas, un viņiem ir ieplānota izbraukšana no pilsētas. Un ir arī daļa cilvēku, kuri ir nesen saslimuši,” skaidro Margarita Meļņikova.

Nākamā diena, kad Jēkabpils masu vakcinācijas centrā plānota vakcinēšana pret Covid-19, ir 7.aprīlī, kad paredzēts izlietot aizvadītajā sestdienā neizmantotās devas, vakcinējot personas pēc iepriekš izveidota saraksta. Slimnīcas vadība pauž cerību, ka darba dienā cilvēki būs atsaucīgāki.