Jēkabpils apkaimē aiztur kravas auto ar Latvijas vēsturē līdz šim lielāko hašiša kravu

Likumsargi kravas automašīnu, kas veda hašišu, apturēja uz autoceļa Daugavpils – Rīga Jēkabpils apkaimē. Precīzu vietu izmeklēšanas interesēs policijā neatklāj. Automašīnas puspiekabē atradās mākslīgā akmens plākšņu krava, kurā tika atrasti slēpņi. Tajos atradās melnā celofānā ietīti saiņi, kuros bija sevišķi bīstama narkotiskā viela – hašišs. Valsts policijā (VP) uzsver, ka tas bija rūpīgi noslēpts.

VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes pārstāvis Sandis Radziņš saka: “Celofāns, pēc tam audums, pēc tam vakuuma iepakojums, pēc tam tas viss bija aptīts ar salveti, kas bija piesūcināta ar šķidrumu – smirdīgu, smaku izdalošu, acīmredzot, lai nebūtu iespējams dienesta suņiem konstatēt šīs narkotikas, un pēc tam vēl iepakojuma plēvē iepakotas. Šobrīd narkotiskās vielas ir izņemtas. Ir nozīmētas ekspertīzes. Mēs uzskatām, ka kopējais svars varētu sasniegt vienu tūkstoti kilogramu vai pat pārsniegt šo svaru, bet precīzs būs zināms pēc ekspertīžu veikšanas.”

Aizdomās par narkotisko vielu apriti notikuma vietā tika aizturēts kravas automašīnas vadītājs – 1964. gadā dzimis vīrietis, kas ir Lietuvas iedzīvotājs. Arī transportlīdzeklis bija ar Lietuvas valsts numurzīmi.

Sandis Radziņš: “Vienlaicīgi tika veiktas virkne citu procesuālo darbību, precīzāk, Rīgā tika aizturēta vēl viena persona – 1972.gadā dzimis vīrietis, Latvijas valsts piederīgais, kuru mums ir pārliecība, ka viņš ir iesaistīts sājā noziedzīgajā nodarījumā. Tika veiktas kratīšanas gan dzīvesvietā, gan citos objektos, kas saistīti ar viņu.”

VP uzsver, ka tik liela narkotiku krava nebija paredzēta Latvijas tirgum. Iespējams, tā bijusi domāta realizācijai Austrumeiropā. Atsavinātā hašiša vērtība nelegālajā tirgū varētu būt no 4,5 miljoniem eiro vairumtirdzniecībā līdz 15 miljoniem eiro mazumtirdzniecībā.

“Hašišs – tā ir narkotiskā viela, kuru pīpē. Līdzīgi kā marihuānu. Tā ir tās pašas grupas narkotika, un Latvijā tā nav populāra. Latvijā pārsvarā tiek lietota tieši marihuāna. Bet hašišs populārs ir Austrumeiropas valstīs, mums kaimiņos, Skandināvijā tas ir populārs,” saka policijas pārstāvis.

VP skaidro, ka pēdējo desmit gadu laikā Latvijā ir aizturētas vairākas mazākas hašiša kravas un ka pārsvarā to izcelsme ir Maroka, bet galamērķis – Krievija, Baltkrievija vai nu Skandināvijas valstis.

Abiem aizturētajiem ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet VP turpinās izmeklēšana, tostarp pārējo organizētās noziedzīgās grupas dalībnieku meklēšana, jo likumsargi uzsver, ka grupā noteikti ir vairāk par diviem cilvēkiem. Jāpiebilst, ka par narkotisko vielu neatļautu uzglabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju organizētā grupā, kā arī par šo vielu pārvietošanu pāri Latvijas robežai, organizētā grupā lielos apmēros var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 15 gadiem.