Jēkabpils apkārtnē slēdz 19 autobusu reisus

Jēkabpils apkārtnē no šodienas pasažierus pārvadā cits pārvadātājs – konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu uz turpmākajiem 10 gadiem uzvarējis SIA “Tukuma auto”, tādēļ ilggadējais sabiedriskā transporta nodrošinātājs SIA “Jēkabpils autobusu parks” ir ievērojami sašaurinājis darbību. Joprojām notiek arī darbinieku atlaišana, savukārt pasažieriem tagad jāsamierinās ar 19 reisu slēgšanu.

Pirmo dienu Jēkabpils apkārtnē kursē tikko ražoti autobusi. Turpmākos 10 gadus pasažierus pārvadās SIA “Tukuma auto” – to nosaka jaunais sabiedriskā transporta pakalpojumu līgums maršrutu tīklā “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni”.

“Līgumsaistībās ir rakstīts, ka visi jaunie autobusi izies uz līnijas, līdz ar to šodien, pirmajā dienā, Preiļos un Jēkabpilī iziet visi pilnīgi jaunie autobusi. Tur ir gan dīzeļdzinēji, gan elektroautobusi un arī gāzes autobusi,” saka Jānis Ščerbickis, SIA “Tukuma auto” Jēkabpils filiāles direktors.

Līdz ar pārvadātāja maiņu pasažieriem pieejams lielāks komforts, arī biļešu cenas nav mainījušās, bet ir slēgti 19 līdzšinējie reisi dažādos maršrutos. Tas neapmierina iedzīvotājus, kuriem, piemēram, laukos ir kāda saimniecība, mazdārziņi un citas darīšanas.

Autotransporta direkcijā uzsver, ka reisu slēgšana bija paredzēta jaunajā sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumā saistībā ar mazo pasažieru skaitu. Tomēr iedzīvotājiem ir iespēja vērsties direkcijā ar lūgumu atjaunot kādu no reisiem. “Maršrutu tīkls nav akmenī kalts, to ir iespējams mainīt. Protams, būtu nepieciešams sagatavot iesniegumu, ja kāds no tiem reisiem būtu pasažieriem nepieciešams, ko mēs noteikti izvērtēsim,” saka Jānis Lagzdons, Autotransporta direkcijas Sabiedriskā transporta plānošanas nodaļas vadītājs.

Ņemot vērā, ka “Jēkabpils autobusu parks” konkursā neuzvarēja, uzņēmumam nākas sašaurināt savu darbību. Šobrīd tas turpina sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus Jēkabpils pilsētā, tāpat uztur autoostas darbību un nodrošina remontdarbus. Turpinās darbinieku atlaišana – kopā paredzēts no darba atbrīvot 101 darbinieku.

SIA “Jēkabpils autobusu parks” prokūriste Aija Vetere saka: “Darbinieku atlaišana mums paredzēta līdz 8.jūlijam, līdz ar to vēl viss nav apkopots, vēl visi darbinieki nav atlaisti, bet pilsētas maršrutu izpildei un neregulāro maršrutu izpildei darbinieku pietiek.”

Uzņēmumā uzsver, ka lielākā daļa nepaliek bez darba, bet gan pāriet strādāt SIA “Tukuma auto”, nodrošinot rokeģionālo reisu izpildi. “Jūs arī pārgājāt no Jēkabpils autobusu parka? Jā. Kā jūs apmierina apstākļi un tas, ka jauni autobusi? Pagaidām grūti pateikt, bet labāk nekā vecie bija. Kā pirmā diena? Ļoti labi,” saka Aleksandrs, SIA “Tukuma auto” šoferis.

SIA “Tukuma auto” no “Jēkabpils autobusu parka” īrē gan teritoriju, kas nepieciešama darbības nodrošināšanai, gan biroja telpas. Savukārt “Jēkabpils autobusu parks” savus vecos autobusus, kas līdz šim nodrošināja reģionālo maršrutu izpildi, plāno pārdot izsolē.


#SIF_NVZ2022