Jēkabpils sporta centrs aicina izmēģināt videi draudzīgu sporta veidu – plogingu

Skriešanai ērts apģērbs, atkritumu maiss un cimdi – viss, kas nepieciešams, lai varētu nodarboties ar plogingu. Tas ir sporta veids, kas apvieno divas aktivitātes – skriešanu un atkritumu vākšanu. Plogojot cilvēks vienlaikus paveic divas lietderīgas darbības – fiziski izkustas un sakopj vidi. Kustības aizsācējs ir zviedrs Ēriks Alstrems. Kopš sporta veida rašanās 2016.gadā, tas jau kļuvis populārs daudzviet pasaulē un arī Latvijā.

Jēkabpils sporta centra sporta organizatore Dace Zariņa saka: “Plogings kā tāds ir Zviedrijā izdomāts. Savienots “jogging” ar “plocka upp”, kas ir atkritumu vākšana un skriešana. Apvienojot šos divus vārdus, izveidojās vārds “plogings”. Paldies mūsu aktīvajiem jēkabpiliešiem Jerofejevu ģimenei, kas bija pagājušogad gada sportiskākā ģimene. Viņiem ienāca prātā, ka varētu to darīt arī Jēkabpilī, un mēs kā sporta centrs esam priecīgi viņus atbalstīt un ikvienu aicinām dalīties ar saviem stāstiem plogošanā un izmēģināt šo aktivitāti.”

24.aprīlī, kad daudzviet Latvijā notiks vides sakopšanas talkas, Jēkabpils sporta centrs nodrošinās deviņus punktus Jēkabpilī, kur ploginga dalībnieki varēs saņemt speciālus atkritumu maisus. Tie gan būs lieli, tādēļ plogotāji aicināti skrienot izmantot sev ērtākus atkritumu maisus, kurus pēc tam varēs ievietot speciālajos maisos. Piepildītie maisi būs jānogādā atpakaļ kādā no ploginga punktiem, kur tos nākamajā pirmdienā savāks atkritumu apsaimniekotājs. Punkti apskatāmi publiskajā Lielās talkas kartē.

Aktīvākie dalībnieki aicināti līdz 25.aprīlim ieskaitot aizpildīt Jēkabpils sporta centra mājaslapā pieejamo anketu, iesūtot savu ploginga stāstu un fotogrāfijas vai video, lai varētu piedalīties balvu izlozē. Skrējienu nav nepieciešams fiksēt sporta aplikācijā.

Ploginga dalībnieki aicināti atcerēties par drošību un ievērot distancēšanos. Var piedalīties vienatnē vai kopā ar ģimeni, ja esat no vienas mājsaimniecības. Tāpat var plogot divatā ar draugu, kolēģi vai radinieku, kurš ir no citas mājsaimniecības, bet tad jāatceras par divu metru distanci. Tāpat talkotājiem jāņem vērā arī citi drošības noteikumi, piemēram, jāvelk cimdi, lai atkritumu vākšana būtu drošāka, jāparūpējas arī par piemērotiem apaviem un apģērbu, lai izvairītos no ērcēm un citiem kukaiņiem.