Jelgavas sieviešu invalīdu biedrība piketā aicina neatņemt mājas

Jelgavas sieviešu invalīdu organizācija “Zvaigzne” starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti atzīmēja piketējot pret domes lēmumu, kas paredz, ka biedrībai jāpārvācas uz jaunu nevalstisko organizāciju mājvietu pilsētas otrā malā. Piketētāji pauda vilšanos par nesakārtoto infrastruktūru, kā arī par to, ka uz jaunajām mājām jāpārceļas pirms tās pilnībā pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Neraugoties uz sniegputeni, Jelgavas sieviešu invalīdu organizācijas “Zvaigzne” biedri un atbalstītāji ar plakātiem rokās, kas aicināja neatņemt biedrībai mājas, pulcējās piketā pie pilsētas domes. Viņuprāt domnieku lēmums NVO salikt vienā mājā otrā pilsētas malā esot ,vismaz,nepārdomāts.

Kā stāsta JSIO “Zvaigzne” vadītāja Dzintra Saulkalne: “Tur ir tā, ka no jebkura autobusa jāiet pāri četrām pilsētas “dzīvākajām” ielām. Tas ir viens. Otrs, trotuāri tur vispār ir šķībi un greizi.” “Zvaigzne” dalībniece  Rudīte Grīnvalde ReTV Ziņām ar ironiju piebilst: “Kaut kā jau var, kau tā jau arī šķūnī mēs varam visu ko darīt, bet, lai cilvēks ir apmierināts.”

Pie piketētājiem iznākusī domes vadība gan ir pārliecināta, ka organizācija vienkārši nesaredz ieguvumus, jo par jaunajām telpām nebūšot jāmaksā. Piekāpties piketētājiem domes vadība gan negrasoties. Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) norāda: “Mēs strādājam šobrīd pie telpu iekārtošanas tādas kā mēs vienojāmies un kas ir jādara. Tad ko mēs pārtrauksim tagad šo telpu iekārtošanu? Taču nē.”

Sieviešu invalīdu biedrība uz ēku, kas atrodas netālu no dzelzceļa stacijas un, kur piestāj teju visi pilsētas autobusi, pārcēlās pirms, apmēram, piecpadsmit gadiem. Gadā telpu īre izmaksā nedaudz vairāk kā tūkstoš eiro. Praktiski mājvietas uzturēšanai tiekot izmantoti gandrīz visi līdzekļi, ko pašvaldība piešķir organizācijai. Tomēr ierasto vidi sievas mainīt tāpēc negribot.

Jāteic gan, ka taisnība ir kaut kur pa vidu. Jaunajā nevalstisko organizāciju mājvietā katra savā telpā jau darbojas vairāk nekā 23 biedrības. Arī “Zvaigznei” paredzēta sava telpa, kas būšot piejama katru dienu 12 stundas dienā. Invalīdu biedrības “Ēdelveiss” vadītājs ReTV filmēšanas komandai nodemonstrē, ka pirmajā stāvā ratiņkrēslā pieejamas visas telpas. Nokļūt augšstāvos gan pašreiz nav iespējams.

Jāpiebilst, ka tieši pašreizējā “Zvaigznes” mājvietā pirms piecpadsmit gadiem dome bija iecerējusi izveidot kopīgu mājvietu pilsētas nevalstiskajām organizācijām, bet tagad domas mainījusi. Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) gan ir izvairīgs, atbildot par domei piederošās Pasta ielas ēkas nākotni: “Plānots tur ir izmantot pa pilnu programmu. Ļoti iespējams, jauniešu centrs.”

Sieviešu invalīdu biedrībai uz jaunajām mājām jāpārceļas nākamo divu nedēļu laikā.Foto: ReTV Sandra Leitāne