Kabaci pret bankrotu! Rēzeknē iedzīvotāji pie domes ēkas nes rudens veltes

Šopēcpusdien Rēzeknē pie domes ēkas norisinājās Miķeļdienas zibakcija “Kabaci pret bankrotu!”, aicinot iedzīvotājus nest rudens veltes un izteikt novēlējumus pilsētas domei. Akcijas rīkotāja stāsta, ka tās iemesls ir pēdējā laika notikumi, kas saistīti ar pašvaldības finansiālo situāciju un nesaimnieciskajiem lēmumiem. Tā kā Miķeļdienas viena no tradīcijām esot nest ziedojumus mājas kungam, tad arī šai akcijai ir tāda simboliska nozīme un aicinājums iedzīvotājiem nepalikt malā un paust savu nostāju. 

Rudens veltes Miķeļdienas zibakcijā “Kabaci pret bankrotu!” pie Rēzeknes domes ēkas iedzīvotāji varēja sākt nest no puspieciem līdz sešiem vakarā. Ieradās vairāki desmiti cilvēku, to vidū arī visi domes opozīcijas deputāti un daži Saeimas deputāti. Pasākumu uzraudzīja policija. Tika arī dziedāta dziesma. “Projām jāiet, projām jāiet, šeit palika parādiņi, sataisīti, neatdoti.”

“Akcija “Kabaci pret bankrotu!” tapa reaģējot pamatā uz notikumiem, kas sākās jau augustā. Uzzinājām, ka pilsētas makā ir vienkārši izsakoties caurums, taču neviens par šo caurumu nevēlas uzņemties atbildību. Mūs kā pilsētniekus uztrauc šī situācija, kad arī komunikācija ar pilsētniekiem ir tāda vienvirziena, neviens nav gatavs īsti izstāstīt, kā nu būs, kāda būs mūsu ziema, nākotne,” saka rēzekniete, akcijas rīkotāja Inga Zeltiņa-Ušpele.

Akcijas rīkotāja stāsta, ar šo akciju iedzīvotāji simboliski parāda, ka no sava pieticīgā galda nes un dalās ar domes deputātiem, kuri sistēmiski balsojuši par nesaimnieciskiem lēmumiem. “Man kā privātpersonai, kā rēzeknietei tas ir svarīgi galvenokārt tāpēc, ka man aug meita. Gribu, lai viņa dzīvo šajā pilsētā. Esmu atgriezusies no ārzemēm pēc 13 gadiem ārzemēs. Esmu apzināti izvēlējusies šo vietu kā savu dzīvesvietu, jo tā ir mana dzimtā pilsēta, kur esmu augusi, gājusi skolā, kur mana ģimene, mana saime. Vēlos, lai mana ģimene te var turpināt dzīvot, lai viņiem nav jāaizbrauc, lai man nav jāaizbrauc atkārtoti.”

Jāpiebilst, kā bija norādīts aicinājumā uz zibakciju, ka dārzeņi akcijā necietīs – visi ziedojumi tiks nogādāti uz sociālā dienesta pārtikas skapi. Iedzīvotāji līdz 1.oktobrim var akcijā piedalīties arī attālināti – iesūtot savu bildi ar kabaci un plakātu vai īsu video un paust savu viedokli par Rēzeknes pilsētas budžetu.