Kādēļ jaunais Jēkabpils soliņš izmaksā tik dārgi?

Šovasar Jēkabpilī tika uzstādīts jauns vides objekts – dizaina soliņš, kas veltīts pilsētas 350 gadu jubilejai. Aplūkojot to no augšas, tas veido skaitli “350”. Soliņš vienlaikus ir gan vides objekts, gan atpūtas vieta sporta zonas apmeklētājiem, tomēr iedzīvotājos izbrīnu raisa soliņa izmaksas.

Jaunā dizaina soliņa izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas pēc Jēkabpils pilsētas pašvaldības sniegtās informācijas ir teju 15 tūkstoši eiro. Iedzīvotāji neslēpj sašutumu, sakot, ka šo naudu varēja iztērēt lietderīgāk. Savukārt vietvara skaidro, ka iepriekš minētā summa nav tikai soliņa izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas. Par šiem līdzekļiem veikti vēl citi darbi, kas veidoja aptuveni divas trešdaļas no kopējās summas.

Raitis Sirmovičs, Jēkabpils pilsētas domes Pilsētvides departamenta direktors: “Tur ierīkoti 111 kvadrātmetri bruģa seguma, 109 metri betona apmaļu uzstādīts, ierīkots zāliens 350 kvadrātmetri. Un no šīm kopējām izmaksām, 15 tūkstoši, paša soliņa izmaksas ir 4,5 tūkstoši eiro.” 

Jaunais objekts atrodas blakus velotrasei, kuru ikdienā apmeklē daudzi bērni un jaunieši. Viņi atzīst, ka soliņu labprāt izmanto.

Soliņu izgatavoja SIA “MK Dizains”, bet laukuma labiekārtošanas un soliņa uzstādīšanas darbus veica SIA “Jēkabpils pakalpojumi”.