“Kalna pagalms” Kuldīgā

“Tik ļoti bijām noilgojušies pēc dzīvas tikšanās,” tā atzīst gan mūziķi, gan skatītāji. Kuldīgas vecpilsētā Kalna ielas 6 pagalms uz trim nedēļas nogalēm pārvērsts par mājīgu vietu, kur cilvēkiem baudīt dažādu Latvijas mākslinieku koncertus un citus pasākumus. Lai nevienam nebūtu jādomā par pandēmijas ierobežojumiem, uz šo pasākumu ciklu aicināti cilvēki, kuriem ir derīgi Covid-19 sertifikāti. Cikla atklāšanā uzstājās grupa “Sudden Lights”.

Sanākušos skatītājus grupa “Sudden Lights” aizrauj jau ar pirmajām taktīm. Viņi neslēpj, ka šis ir īpašs brīdis, jo klātienē publika nav satikta teju gadu. Tas radījis ne tikai uztraukumu, bet arī licis domāt, kā īpaši sagatavoties pirmajai satikšanās reizei ar koncerta apmeklētājiem. “Mēs paši esam rīdzinieki, Talsu pusē ir lauku mājas, tur mēs katru vasaru dodamies radošajās nometnēs, uzrīkojām kārtīgu nometni, lai būtu kāda jauna dziesmas versija. Mums visu laiku pietrūcis human touch, to nevar ar zūmu un online koncertiem atsvērt,” saka Andrejs Reinis Zitmanis, grupas “Sudden Lights” mūziķis.

Un to, ka online koncerti nevar aizstāt tiešu satikšanos ar skatītājiem, apliecināja arī paši skatītāji. Viņu rindās satikām cilvēkus, kas ceļu mērojuši pat no Madonas. Ne viens vien mūsu uzrunātais pasākuma dalībnieks atzina, ka šis ir pirmais koncerts, kuru izbauda klātienē bez masku uzlikšanas un divu metru ievērošanas.

Grupas “Sudden Lights” koncerts bija pirmais kulturāli muzikālajā pasākumu ciklā “Kalna pagalms”. Kuldīgas vecpilsētas Kalna ielas 6 pagalms piemērots dažādiem pasākumiem uz trim nedēļas nogalēm līdz pat 18. jūlijam. Šādas Kuldīgas vecpilsētas šarmantās vietas veidot par satikšanās un pasākumu iespējām ne lielam dalībnieku skaitam aizsāka jau Kuldīgas pilsētas svētku laikā pirms diviem gadiem. Pērn, kad jau norises ierobežoja pandēmija, šis pagalms pārtapa par vasaras koncertzāli. Arī šogad domāts, kā cilvēkiem nepiespiestā un nesasaistošā gaisotnē baudīt ne tikai vecpilsētu, bet arī vasaru un kopābūšanu.

Lai cilvēkiem atdotu tās sajūtas pasākumos, kādas bija pirms pandēmijas, ikvienam iespēja būt Kalna ielas pagalmā ir tikai ar Covid-19 sertifikātiem. Līdzi jāņem arī personu apliecinošs dokuments. Jāteic, ka te plānoti ne tikai Latvijā pazīstamu dažādu mūziķu koncerti, bet arī jau iecienītā spēle “Kuldīgas erudīts”, būs tikšanās arī ar radošajiem novadniekiem, lai iepazītu viņu radītās lietas. 


Foto: Ieva Benefelde