Kinoteātri vēl never durvis apmeklētājiem

No 15. jūnija pret Covid-19 vakcinētas un pārslimojušas personas teorētiski var apmeklēt kino seansus. Vismaz pagaidām kinoteātri Latvijā nogaida - šonedēļ seansus vēl neplāno.

Kino “Cēsis” durvis apmeklētājiem plāno vērt jūlija sākumā. Tam esot vairāki iemesli - pirmkārt, šaubas, vai šobrīd tas vispār atmaksāsies, zāles nebūs tukšas. Tāpat šobrīd vēl īsti nav skaidrības, kā organizēt kino apmeklējumu bērniem un pusaudžiem. “Tas arī saistīts ar to, ka visi kino vēl neveras vaļā, izplatītāji pietaupa filmas. Tā, ka vēl vaļā neveramies,” saka Anete Goldmane, Cēsu kino projektu vadītāja.

Jūlijā Cēsīs kino iecerēts demonstrēt darba dienu vakaros, repertuārā plānots iekļaut filmas galvenokārt pieaugušo auditorijai. Lai ievērotu valstī noteiktās prasības, seansus varēs apmeklēt tikai vakcinētas personas. “Vismaz jūlijā tie būs testa režīmā. Mēs sāksim, mēģināsim uzrunāt mūsu auditoriju, tad redzēsim, kā turpināsim augustā,” pauž Anete Goldmane.

Arī Ventspils kino “Rio” darbu plāno sākt jūlijā. Tā valdes locekle Alla Drozdova ReTV skaidro - šobrīd valdības noteiktie nosacījumi, lai kino varētu vērt durvis apmeklētājiem šeit nav īsti pieņemami. “Sabiedrība ir dalīta vakcinētos un nevakcinētos. Kaut gan 13. aprīlī bija tikšanās Kultūras ministrijā, tad saruna bija par luksofora principu, tad varēsim visus laist iekšā ar atsevišķiem ierobežojumiem.”

 Drozdova uzsver, ka, lai strādātu, nāksies krietni pielāgoties, jo atsevišķi nosacījumi, viņasprāt, ir pretrunā ar datu aizsardzību un darba likumu. “It kā man pat nav tiesību nevienam cilvēkam prasīt, lai atklāj maniem darbiniekiem, vai tu esi vakcinēts, vai - nē. Tāpat darbiniekiem - tu drīksti strādāt tikai tad, ja esi vakcinēts, ja, nē, es atlaidīšu un ņemšu darbā citu.”

Kinoteātris Madonā darbu varētu sākt vien augustā. Vasara kino nozarē esot tukšais laiks. Tāpat Madonā nogaida, jo šobrīd nevēlas cilvēkus šķirot.

Arī citi Latvijas kino teātri šonedēļ nesteidz vērt durvis apmeklētājiem. Dažviet pirmos seansus plāno pēc Jāņiem, tikmēr kāds šovasar iecerējis organizēt vien brīvdabas kino.


Foto: FreePik