Krievijas aviokompānijām slēgs Baltijas gaisa telpu; "airBaltic" nelidos uz Krieviju

Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, Latvija un pārējās Baltijas valstis slēgs gaisa telpu Krievijā reģistrētām aviokompānijām komerciāliem lidojumiem. Vienlaikus arī Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" apturējusi lidojumus uz Krieviju.

Satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Maija Rēna informēja, ka tiek gatavots attiecīgs Ministru kabineta lēmuma projekts, kas tuvākajā laikā tiks izskatīts valdības sēdē.

Latvija lēmumu par gaisa telpas slēgšanu Krievijas lidmašīnām ir pieņēmusi koordinēti ar Lietuvu un Igauniju. "Jebkuras sankcijas un ierobežojumi strādā daudz veiksmīgāk, ja tās ir plašas un visaptverošas, tādēļ Latvija par rīcību šajā jautājumā lemj koordinēti ar pārējām Baltijas valstīm," norāda Linkaits.

Tikmēr "airBaltic" paziņoja, ka atcēlusi reisus uz Krieviju paaugstināto risku un noteikto ierobežojumu dēļ. Visi reisi pagaidām atcelti laikā no šodienas līdz 26. martam.

Aviokompānija aicina pasažierus pārbaudīt savu rezervāciju lidsabiedrības mājaslapā, lai saņemtu naudas atmaksu, vai sazināties ar "airBaltic" zvanu centru par izmaiņām.

Arī Igaunija paziņoja par lēmumu slēgt savu gaisa telpu Krievijas aviokompāniju lidmašīnām. "Igaunija pievienojas Polijas iniciatīvai un aizliedz visām Krievijas aviokompānijām izmantot mūsu gaisa telpu," Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministra Tāvi Āsa teikto citēja Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas preses dienestā.

No sestdienas arī Bulgārija, Čehija un Polija ir slēgusi savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām. Savukārt Polijas nacionālā lidsabiedrība LOT pārtrauca reisus uz Maskavu un Sanktpēterburgu.

Ceturtdien Lielbritānija aizliedza Krievijas nacionālās lidsabiedrības "Aeroflot" reisus uz Lielbritāniju, uz ko Krievija atbildēja, aizliedzot jebkādu ar Lielbritāniju saistītu lidmašīnu, tostarp tranzīta reisu, atrašanos Krievijas gaisa telpā. Savukārt Moldova ceturtdien paziņoja, ka pilnībā slēdz savu gaisa telpu un visi reisi tiek novirzīti uz citām reģiona lidostām, bet Baltkrievija paziņoja par daļas savas gaisa telpas slēgšanu.


Foto: Freepik