Kuldīgā novieto pirmo māju kaķiem

Divistabu dzīvoklis – jauna mājiņa bezsaimnieku kaķiem. Tajā sagatavots viss, lai ērti varētu pārlaist lietainu, aukstu vai vējainu laiku. Jāpiebilst, māja ir nosiltināta.

Par kaķu māju izvietošanu domāts jau gada sākumā. Par to, kā jāizskatās mājiņai, aicināti ar idejām dalīties bija arī skolēni – izveidots zīmējumu konkurss. Viņu sapņu kaķu mājas bija dažādas – piemēram, kā muižas vai daudzistabu dzīvoklis, kurā ir vieta gan atpūtai, gan ēšanai, gan rotaļām.

Kuldīgas novada pašvaldības vides speciāliste Dace Jansone stāsta, ka kaķu māja ir domāta diviem, četriem kaķiem – ja draudzīgi, tad vēl vairāk kaķiem. Šobrīd pašvaldībai ir noruna uz trim mēnešiem – izvietošana, paskatīšanās, kā iedzīvojas. Jāpiebilst, kaķu māju iespējams arī pārvietot.

Daudzdzīvokļu nams Skrundas ielā 18 - pirmā vieta, kur novietota kaķu māja. To ierosinājuši paši iedzīvotāji, jo nereti kaķi sildās uz mašīnu motoru pārsegiem, pagrabos vai kāpņu telpās. Par lēmuma pieņemšanu spriedusi mājas biedrības valde

Biedrības “Skrundas 18” valdes loceklis Igors Gontars stāsta, ka domas par kaķu mājām ir dalījušās. Nolēmuši dot iespēju kaķiem, tas ir, izdomāja pamēģināt ideju realizēt.

Dace Jansone, Kuldīgas novada pašvaldības vides speciāliste, stāsta, ka pašvaldība realizē programmu “Noķer, sterilizē, atlaid” pieaugušiem kaķiem, lai kontrolētu vairošanos. Jāpiebilst, šogad programmā sterilizēti un palaisti atpakaļ savā ierastajā vidē ir 74 kaķi. Jau tiek domāts par šādu namiņu novietošanu arī citviet Kuldīgā. 


Foto: Pexels.com