Kuldīgai un Daugavpilij divas nedēļas jāievieš būtiski ierobežojumi

Kuldīgā viss sākās ar uzņēmumu “Kuldīgas tekstils” - tur pagājušajā nedēļā atklāja 27 inficētos. Tālāk jau sekoja ķēdīte - kontaktpersonas bija arī netālu esošā skolā, tad ēdināšanas iestādē. Pašvaldībai nācās rīkoties un tad tika ieviests eksperiments - vairāku dienu garumā jebkurš varēja veikt bezmaksas testu, turklāt, siekalu, kas ir mazāk sāpīgs. 

Apjomīgā iedzīvotāju testēšana Kuldīgā ir nesusi  rezultātus – no 1600 pārbaudītajiem cilvēkiem kopumā bija 17 pozitīvas analīzes, kas rosinājis veikt divu nedēļu ierobežojošus pasākumus.

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja (“Kuldīgas novadam”): “Interešu izglītība nebūs 2 nedēļas, iestādes esam informējuši, esam apzinājuši kultūras un sporta iestādes.”

Varēs norisināties pasākumi līdz 500 personām, bet Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja atzīst – tik lieli pasākumi nemaz nav iecerēti. Lai gan pašreiz karantīnā atrodas vairākas mācību iestāžu grupas, pagaidām nav plānots slēgt skolas. Pašvaldība saīsinās arī darba laiku ēdināšanas iestādēm un pilsētā atsevišķās vietās būs jālieto sejas aizsargmaskas.

Kuldīgas pilsētā dzīvo teju 11 tūkstoši iedzīvotāju, kurus skars pašreizējie ierobežošanas pasākumi.