Labdarības spēlē atbalsta Valmieras novada skolēnus

Erudīcijas spēle “Zini! Mini! Uzzini” ir pazīstama un iemīļota daudziem valmieriešiem un novada iedzīvotājiem. 2023. gada izskaņā Valmieras novada fonds sadarbībā ar “VIJA CREATIVE” rīkoja pirmo labdarības erudīcijas spēli.

Valmieras novada fonds vadītāja Patricija Siliņa: ““Zini! Mini! Uzzini!” mūsu redzes laukā jau bija kādu laiku. Mēs gan dažādos sociālajos medijos, gan vienkārši personīgi zinājām, ka notiek šāda spēle – tik atraktīvi piesaistot cilvēkus, redzot, ka cilvēki gūst prieku, izdomājām, ka Valmieras novada fonda dažādu aktivitāšu dažādošanai varētu uzrunāt šīs spēles organizētājus.”

“VIJA CREATIVE” radošais direktors Gustavs Māziņš: “Šī ideja nāk no Valmieras novada fonda puses. Valmieras novada fonds veido dažādas labdarības akcijas un pasākumus gada garumā. Tad radās šī ideja par mūsu sadarbības iespējām – veidot labdarības spēli ar mērķi atbalstīt izcilos Valmieras novada skolēnus.”

Valmieras 5.vidusskolas svinību zāli labdarības spēlē pārstāvēja 21 komanda. Māziņš: “Valmieras 5. vidusskola ir vieta, kur spēle “Zini! Mini! Uzzini!” ir piedzimusi pirmo reizi 2018. gada 11. maijā, un es ar prieku skatos, ka skolas zāle ir pilna, kas nozīmē, kad cilvēkiem patīk šī spēle, cilvēki vēlas atbalstīt arī šādas labdarības akcijas. Sadarbība ar Valmieras novada fondu mums ir izveidojusies jau šobrīd pirmajā spēlē ļoti laba. Es ceru, kad arī nākamajā gadā varēsim turpināt sadarboties un veidot šo pasākumu vēl labāku. Cerams, arī vēl vairāk komandas pulcēt uz šo pasākumu.”

Lai atbalstītu tos jauniešus, kuri ar savu centību, grūtu darbu un arī talantu jau sasnieguši kādas virsotnes vai vēl tikai uzsākušas ceļu savu talantu izkopšanai, Valmieras novada fonds vēlas sniegt lielāku atbalstu viņu mērķu sasniegšanai un izaugsmei. Siliņa: “Līdz šim esam pārsvarā atbalstījuši sporta jomu, bet mēs arī labprāt atbalstītu vai dažādotu šo atbalstu. Mūzika, māksla… tās ir jomas, kuras arī labprāt atbalstītu, bet mūsu galvenā doma ir tā, ka mēs atbalstām pasākumus, kas jau ir augstāka mēroga līmenī, kad jaunieši piedalās tādās starptautiskās sacensībās un nes gan Valmieras, gan Latvijas vārdu pasaulē.”

Šis ir interesants veids, kā ikviens no mums var atbalstīt jauniešus un citus labdarības mērķus. Māziņš: “Manuprāt, tas ir ļoti skaisti, kad cilvēki, tēlaino sakot, sadodas rokās, lai atbalstītu kādu cēlu mērķi.”

Lai gan šī ir pirmā labdarības spēle, jāpiebilst, ka erudīcijas spēles “Zini! Mini! Uzzini!” notikušas jau kopš 2018. gada kā organizatoru brīvprātīga iniciatīva gandrīz piecu gadu garumā. Sekojot spēles dalībnieku aicinājumam, kopš pagājušā gada spēles notiek arī par dalības maksu. 

Spēles laikā tika savākti vairāk nekā 700 eiro, lai atbalstītu talantīgos jauniešus no Valmieras novada.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".

#SIF_MAF2023