Madonā un Mērsragā pārspēts 8. janvāra aukstuma rekords

Naktī uz pirmdienu Madonā un no rīta arī Mērsragā labots 8. janvāra minimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Madonā termometra stabiņš noslīdēja līdz -28,8 grādiem, savukārt Mērsraga novērojumu stacijā pēc astoņiem rītā gaisa temperatūra sasniedza -25,6 grādus.

Deviņos rītā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā bija no -11,5 grādiem Kolkā un -16,8 grādiem Priekuļos līdz -27,3 grādiem Madonā un Staļģenē un -28,9 grādiem Daugavpilī. Minimālā temperatūra Daugavpils novērojumu stacijā bija -29,5 grādi.

Rīgā gaisa temperatūra no rīta pazeminājās līdz -20,2 grādiem pilsētas centrā un līdz -28 grādiem lidostā, kur reģistrēts lielākais sals kopš 2012.gada 5.februāra.

Atbilstoši "Latvijas valsts ceļu" datiem zemākā gaisa temperatūra naktī bija -30,3..-31,3 grādi Daugavpils, Kārsavas, Viļānu un Zilupes apkaimē.

Iepriekš līdzīgs sals Latvijā valdīja 2021. un 2017.gada janvārī.

Sākot no ziemeļrietumiem, pirmdien Latvijā pamazām ieplūdīs siltāks gaiss, otrdien jau visā Latvijā gaisa temperatūra pakāpsies līdz -2..+3 grādiem, trešdiena būs vēl par grādu siltāka, prognozē sinoptiķi.

Ceturtdienas pēcpusdienā ar brāzmainu ziemeļu vēju pakāpeniski atgriezīsies sals. Tuvākajās dienās nokrišņu būs maz, bet nedēļas nogalē palaikam snigs, prognozē sinoptiķi.


Foto: Freepik; ilustratīvs