Lai gan uz koferiem, Valmieras teātris turpina spridzināt

 Raidījums “Aizkulisēs” ļaus skatītājiem ieskatīties, kas teātra aizskatuvē notiek vēl pirms ir atvēries skatuves priekškars – radošā kņada, aktieru un režisoru noskaņojums īsi pirms izrādes. Pirmajā epizodē raidījuma vadītājas – Nikija Krivāne un Laura Jansone –, viesojoties Valmieras teātrī, ieskatīsies izrādes “ONE HUNDRED” tapšanas stāstā. Šajā izrādē ietverti notikumi un fakti, teātrī piedzīvotais simt gadu laikā. Sākot ar to, kur meklējamas Valmieras teātra saknes, līdz stāstam par to, kāda ir teātra būšana pārvācoties un esot uz koferiem. 

Arī šobrīd teātra ēka ir pārbūves procesā, tāpēc raidījuma gaitā iepazīsim Valmieras teātra pagaidu mājvietu Kurtuvi. Tur aktīvi tiek spēlētas izrādes. Jābilst, Kurtuve ir arī vieta, kas “Spēlmaņu naktī” saņēmusi teātra inovācijas balvu par Valmieras teātra ātro adaptāciju. 

Neskatoties uz pārmaiņām, izrādēs nemainīga vērtība ir dekorācijas. Kopā ar izrādes tehnisko komandu Laura metīsies izaicinājumā, lai noskaidrotu, kur šobrīd glabājas teātra izrādēm nepieciešamais. Arī noliktavā esošajām lietām ir savs stāsts. Vēja mašīna, skaitāmmašīna un dažādi citi seni un arī īpaši izrādēm darināti rekvizīti, ko aplūkot iespējams būtaforu darbnīcā. 

Tomēr svarīga nozīme Valmieras teātrim veltītajā izrādē ir mūzikai. Arī tās dažādību un dinamiku skatītāji var izjust raidījumā. Šis stāsts ir arī par aktieru izaicinājumiem dziedot, dejojot, spēlējot mūzikas instrumentus un iegaumējot faktus, kas krāti simts gadus.


Raidījumu “Aizkulisēs” skaties svētdienās plkst. 21.00 kanālā ReTV!