Latgalē uzieta viensētā izveidota narkotisko vielu laboratorija

Šomēnes veikta pēdējo gadu laikā lielākā metamfetamīna izņemšana, šodien preses konferencē informēja Valsts policija. Latgalē kādā viensētā uzieta izveidota metamfetamīna laboratorija, kur bija piesaistīts ķīmiķis no ārzemēm. Atsavināti apmēram 50 kilogrami metamfetamīna, 550 grami kokaīna un apmēram 1000 litri prekursoru. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Raimonds Kronbergs: “Izņemto narkotisko vielu vērtība, teiksim, ielas līmenī jeb tad, kad tā nonāk līdz narkotisko vielu lietotājam, varētu sasniegt ap pusmiljonu eiro. 50 kilogrami, tās ir 50 000 devas.” 

Laboratorijas izveidē bija ieguldīti aptuveni 100 000 eiro, ražošanai nepieciešamās vielas vestas no Eiropas. Pastāv aizdomas, ka tās vestas no Polijas. Vienu daļu ražošanai nepieciešamajām vielām var iegādāties sadzīves preču veikalos. Kriminālprocess uzsākts pērnā gada nogalē, Valsts policijai saņemot informāciju par personu grupu, kas nodarbojas ar metamfetamīna realizāciju lielos apmēros. Aizdomās par narkotiku izgatavošanu, glabāšanu un realizēšanu aizturētas trīs personas. Meklēšanā izsludinātas vēl divas personas, tostarp persona, kura bija uzaicināta no ārzemēm kā ķīmiķis. Raimonds Kronbergs informēja, ka šai personai bija diezgan labs atalgojums, taču tās pavalstniecību neatklāja. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Raimonds Kronbergs: “Policija strādā tieši mērķtiecīgi uz tiem lielajiem ražotājiem, lielajiem apjomiem, lai mazinātu piedāvājumu tirgū. Jo tie organizētie grupējumi, kas nodarbojas ar šo narkobiznesu, noteikti ietekmē kriminogēno situāciju valstī. Tas mūsu galvenais uzdevums ir neitralizēt viņu darbību un maksimāli identificēt viņu nozīmīgos līdzekļus, un konfiscēt.”

Valsts policija arī informēja, ka citā kriminālprocesā janvārī aizturēta vēl viena noziedznieku grupa, no kuras policija atsavinājusi 32 kilogramus marihuānas un 55 gramus kokaīna. Tāpat atsavinātas automašīnas un skaidra nauda 20 000 eiro apmērā, kas, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā. Noziedznieki nodrošināja narkotisko vielu loģistiku no Eiropas, pārdodot tās lielos apmēros personām, kuras iesaistītas mazumtirdzniecībā. Foto: Valsts policija