Latviešiem jauna ideja par sejas maskām - no bērza tāss

Laikā, kad sabiedrību pārņēmis “sejas aizsargmasku bums”, kāds latvietis radījis kaut ko visai interesantu - sejas masku, kas izgatavota no bērza mizas. Paulam Iklāvam ideja par sejas aizsargmasku no bērza tāss radās pēc ceļojuma uz Franciju, kur nācās bieži saskarties ar medicīniskajām maskām un nepatīkamu faktu - tās nemitīgi saplīsa. 

Pauls Iklāvs, “Mask of Letin” direktors: “Bērzs ir, kā jau mēs zinam, ļoti funkcionāls koks, pavasaros mēs no viņa varam dabūt sulu, pārējā laikā mēs no tā taisam dažādus kokmateriālus, bērza tāsi var izmantot kā iekuru, bērza tāsī ir šī te viela betulīns, kas ir ļoti laba veselībai, un arī senie latvieši bērzu ir izmantojuši kā lietu, tie ir stādījuši tuvumā saviem mājokļiem lai aizbiedētu ļaunos garus.”

Maska ir simtprocentīgs roku darbs, unikāls produkts, un idejas autors norāda - tā nav domāta masveida patēriņam, bet lai mūsdienu steidzīgajā pasaulē kaut mazliet ienestu dabas pieskārienu. Turklāt, tā ir ilgtspējīga - ja maska ir nolietota, ar to var kaut vai iekurt uguni, nevis izmest miskastē kā citas vienreiz lietojamās maskas. 

Masku izgatavošanā tiek izmantota tikai nokrituša bērza tāss un Pauls atzīst - veidojot tās prototipu viņam nav palīdzējis amatnieks, līdz ar to, lai nonāktu līdz pareizākajm modelim, izgatavotas pat 90 maskas. Runājot par ērtumu - tas atkarīgs no katra cilvēka individuāli. 

Interese par maskām ir negaidīti liela, un Pauls atzīst - ar šo produktu plānots startēt arī ārzemju tirgū. Jāpiebilst, šī nav medicīniski reģistrēta maska, ideja ir pavisam cita - ienest pilsētvidē veselīgo, dabisko.