Latvijas Futbola federācija nākotni redz novados

Ar Latvijas Futbola federācijas atbalstu visā valstī uzbūvēti jau 16 futbola laukumi un vairākas piepūšamās halles, jo federācijas pārliecība esot, ka arī no novadiem ir visas iespējas virzīt spēlētājus 1. līgas komandām, bet tam nepieciešami labi treniņu apstākļi ikdienā. Jaunākais šāds laukums ekspluatācija nodots Ventspilī, kur pēc svinīgās atklāšanas uz jaunā seguma norisinājās pirmā “Optibet’’ nāktones līgas spēle starp Ventspils un Valmieras jauniešu klubiem.

Ar pirmo mājas spēli Ventspilī svinīgi atklāts renovētais rezerves mākslīgā zāliena futbola laukums. Tas jau ir trešais treniņiem paredzētais futbola laukums pilsētā. Jaunais segums ļaus sportistiem uzturēt formu arī nesezonas apstākļos – tajos mēnešos, kad dabīgā zāliena segums treniņiem nav pieejams. Laukums sagatavots kvalitatīvām spēlēm, uzstādot arī 32 energoefektīvus LED prožektorus.

2005. gadā Ventspilī būvētais futbola laukums tika nostiprināts kā kārtains pīrāgs, vispirms tika sagatavots stabils laukums, tad klāja zālienu, kuru nostiprināja ar smiltīm un granulu piebērumu. Latvijas Futbola federācija ir atzinusi, ka saskaņā ar noteikumiem arī apgaismojums šajā atjaunotajā stadionā atbilst 1. līgas stadiona kategorijas prasībām, nākamgad šeit paredzēts izbūvēt arī ģērbtuves. Šis nav vienīgais futbola laukums, ko reģionos palīdzējusi iekārtot Latvijas Futbola federācija. Dažādos novados tie ir nu jau kopskaitā 16. “Mēs Liepajā un Rēzeknē uzbūvējām piepūšamās halles. Rīga uzbūvējām jaunus futbola laukumus. Pie Rīgas Tehniskās universitātes stadiona uzbūvējām apgaismojumu, Preiļos, Daugavpilī. Strādājam pa visu Latviju, jo futbols ir masveidīgākais sporta veids Latvijā. Mums kā futbola federācijai ir jārūpējas par mūsu sportistiem,” saka Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko.

Ventspils pašvaldība, kas aicinājusi futbola federāciju atbalstīt rezerves laukuma atjaunošanu, atzīst, ka arī pašvaldībai vieglāk būtu veicināt sporta attīstību, ja kopējā sporta politika Latvija būtu saprotamāka un sadarbība ar federācijām un Olimpisko komiteju būtu ciešāka.

Visas izmaiņas, kas veiktas mākslīgā seguma futbola laukumā, atbilst virslīgas futbola spēļu noteikumiem, un tas nozīmē, ka arī šeit, ne tikai Ventspils olimpiskajā centrā, var notikt gan ikdienas treniņi, gan plašāka mēroga sacensības, ar produktīviem trenniņiem cerot Ventspils futbola komandu atkal atgriezt augstākās līgas spēlēs.