Laucienes pansionātā darbinieki dzied

Ansambļi darba kolektīvos nu jau ir retums, bet šobrīd tāds atgriezies Laucienes pansionātā. Tas aizkustinošs prieks senioriem, kuri tur aizvada savas dienas, bet visvairāk pašām dziedošajām darbiniecēm. Viņas atzīst, ka darba stundas garas, reizēm arī smagas, tāpēc šķita, ka dzīvē mazliet pietrūkst kaut kā skaista – šobrīd vokālais ansamblis “Gundega”, kas nupat nosvinējis gada jubileju, prieku atradis mūzikā.

Ir dienas vidus, viens pēc otra Laucienes pansionāta iemītnieki dodas uz zāli, lai ar savu klātbūtni sveiktu svētkos pansionāta darbinieku vokālo ansambli “Gundega”. Pirms gada darbinieku čatā skaļi izskanēja Raimijas Mirzojanas vēlme dziedāt, viņai pievienojās vēl citas dziedāt mīlošas kolēģes. Kopīgs prieks un smiekli visas vēl vairāk satuvinot ikdienā. “Jo ikdienā mēs esam vairāk kopā, jo vieglāk arī dziedāt kopā. Vai jūs mēdzat dziedāt arī ikdienā, darbiņus darot? Jā, mājās, mašīnā braucot, godīgi sakot – lai neaizmigtu pie stūres,” saka Raimija Mirzojana, vokālā ansambļa “Gundega” dalībniece.

“Es arī kādreiz pie klientiem kādu dziesmiņu nodziedu. Es zinu, kas kuram patīk. Un tāpat arī darba kolēģiem – zinu, kura dziesmiņa kuram patīk,” saka Aina Šteinberga, vokālā ansambļa “Gundega” dalībniece.

Sākumā ansamblī bija mazliet vairāk dalībnieču, nu deviņas. Sākot no pavārēm, aprūpētājām līdz grāmatvedēm. Vieglāk, ja mēģinājumi iekrīt darba dienās, taču arī brīvdienās ansambļa dalībnieces brauc šeit dziedāt – tas vien esot rādītājs, cik ļoti pašām patīk. Šteinberga: “Citreiz vari izteikt tādu prieku, bet reizēm arī tāds dvēseles kliedziens nāk ārā. Un šī publika, kas šeit ir, ļoti novērtē. Varbūt viņi nevar tik skaļi aplaudēt, jo kādas nu kuram tās iespējas, bet redzi pēc tiem smaidiem un komentāriem, kad ieej viņu istabiņās.”

Ansambļa vadītāja gan vairākas reizes pieticīgi uzsver, ka viss šeit notiek pavisam vienkārši, taču ir acīmredzams, ka klausītāji to ļoti izbauda. Dziesmas meitenes izvēlas tādas, kas tuvas gados vecākiem cilvēkiem, tāpēc koncertā ne viens vien dzied līdzi. “Es teikšu godīgi – neviena šķība nots nebija. Ļoti skaisti! Burvīgi! Pilnīgi pārsteigums, ka darbinieki ne tikai prot mūs apkopt,” saka pansionāta iemītniece Elma.

Vokālais ansamblis “Gundega” koncertē ne tikai sava pansionāta iemītniekiem, bet mēdz uzstāties arī citviet, tā sagādājot pārsteigumu, ka Laucienes pansionāta darbiniekiem savs dziedošais kolektīvs. Un meitenes cer, ka pēc pirmā jubilejas koncerta varbūt viņām pievienosies vēl kāds kolēģis.