Liepupes pagasta koris “Pernigele” pārsteidz

Limbažu novada Liepupes pagasta jauktajam korim “Pernigele” gads sācies ar nozīmīgu notikumu - saņemta kormūzikas balva nominācijā “Pārsteigums kormūzikā”. Šī bija pirmā reize, kad par izcilākajiem sasniegumiem nozarē pasniedza šādu balvu. To ierosinājusi un organizē Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar Latvijas Diriģentu asociāciju un Rīgas valstspilsētas atbalstu. “Pernigelei” balvu atnesa panākumi pagājušās vasaras Dziesmu svētku koru konkursa finālā “Koru kari”, kur iegūta augstā 4. vieta.

Diriģente Arta Zunde atceras emocijas, kādas toreiz bijušas pirms konkursa rezultātu paziņošanas. “Sauc vietas, un mēs stāvam. Kā jau lauku koris, apzināmies, ka sacenšamies ar pasaules labākajiem koriem. Skaidrs, ka vari izdarīt tik, cik vari, un nav arī mērķis viņus pārdziedāt. Gaidām tos rezultātus, galvenais, lai nenosauc pirmos, jo tad ir pēdējā vieta. Sauc un sauc. Skatāmies, ka esam jau desmitniekā, un tad, kad bija palikušas kādas piecas vietas, mans bass Mārtiņš saka - mēs esam aizmirsti.”

Diriģente stāsta, ka viņas un kora moto allaž ir bijis - katru koncertu nodziedāt tik labi, cik vien tajā mirklī ir iespējams. Savukārt dziedātāji atzīst - atliek vien sekot savai vadītājai, pat tad, ja reizēm šķiet, ka mērķi ir nesasniedzami. “It kā jau runājām, ka mērķi ir visaugstākie, tomēr šaubījāmies. Galu galā iznāca tā, ka šis ir augstākais lidojums. Man pašam, un man liekas, ka arī visiem koristiem,” priekā dalās kora prezidents Juris Jankovskis. Diriģente Zunde piebilst - koris to tiešām ir pelnījis. “Ir tomēr tā sajūta - maziņš lauku koris no mazas Liepupes, kā tāda ģimene. Tā lielākā balva jau bija viņiem. Es tikai daru darbu, kas man patīk.”

Korī šobrīd ir 34 dziedātāji, turklāt daļa dalībnieku nebūt nav vietējie iedzīvotāji, un reizi nedēļā mēro gana tālus ceļus uz Liepupes tautas namu - no Rīgas, Inciema, Ādažiem, Carnikavas, Salacgrīvas, Umurgas. Par saviem panākumiem koristi saka - tas ir sirdsdarbs. “Vienu reizi nedēļā mēģinājums - tas ir ļoti maz. Mēs zinām, ka spēcīgie, lielie kori tiekas divas, trīs reizes nedēļā. Mūsu korī ir galdnieki, elektriķi, frizieri, un no visiem varbūt ir kādi 30 procenti, kas bērnu mūzikas skolās gājuši. Tāpēc ir pilnīgi skaidrs, ka strādājam ar sirdi, visi kā viena komanda. Uzticamies diriģentei, brīžam pat domājam, ka viņa ir traka, bet mēs uzticamies jebkurā gadījumā, un cenšamies izpildīt,” pārdomās dalās Jankovskis. 

Nu jau “Pernigele” gatavojas maija beigās gaidāmajiem komponista Emiļa Melngaiļa 150. jubilejai veltītajiem koru dziedāšanas svētkiem, kas norisināsies Vidrižu pagastā. Savukārt gada nogalē būs jāsvin pašiem sava jubileja - 120 gadi -, jo šis ir viens no vecākajiem Latvijas koriem. 


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023