Likumu par Valsts aizsardzības dienestu varētu pieņemt jau šomēnes

Pirms vairāk nekā pusgada Saeimā sāka darbu pie Valsts aizsardzības dienesta likumprojekta, lai to ieviešot palielinātu Latvijas regulāro armiju un sagatavotu mobilizācijas rezervi. Tagad iesniegti priekšlikumi un likumprojektu virza jau uz trešo lasījumu. 

Aizsaradzības ministre Ināra Mūrniece ir pārliecināta, ka parlaments likumu pieņems jau šomēnes. Vasarā sāks brīvprātīgo iesaukumu. “Interesanti ir, ka Kurzemes pusē pirmie dati ir, ka tieši dāmas, meitenes ir tās, kuras ir vairāk ieinteresētas pieteikties. Gaidām pieteikumus arī no puišiem, protams. Sāksim šo militāro dienestu ļoti prestižā vidē, prestižā vietā Ādažu militārajā bāze, kur ir visi mūsu NATO sabiedrotie. Tad būs iespējas kopā gan trenēties, gan mācīties, gan būt šajā starptautiskajā vidē ar mūsu NATO sabiedrotajiem. Es domāju, ka tas ir viens tāds faktors, kas mudinās mūsu jauniešus atrast ceļu uz dienestu, uz valsts aizsardzību.”

Plānots, ka Nacionālo bruņoto spēku vienību rindās uz 11 mēnešu ilgu apmācību 300 cilvēkus uzņems 1. jūlijā. Ministre piebilst, ka šobrīd uzsākts arī darbs pie Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādes, līdz NATO Viļņas samitam jūlijā jāpieņem virkne dažādu lēmumu.     


Foto: Latvijas armija