Limbažos vienojas kopīgā nakts peldē

30. septembrī Eiropas sporta nedēļas ietvaros norsinājās nakts peldējums. Tajā tika aicināti visi interesanti.

Olimpiskā centra “Limbaži” valdes locekle Baiba Martinsone: “Mums radās ideja par Nakts peldējumu. Zinām, ka Valmierā notiek un vēl dažās vietās Latvijā. Pamēģināsim arī Limbažos! Peldbaseins mums ir, cilvēki, kuri nāk uz baseinu, arī ir. Bez laika kontroles. Protams, bez atpūtām, bez pieskaršānās ar kājām p “Pašlaik ir pilns baseins – katrā celiņā divi cilvēki. Vanesa un Santa bija pirmās, kas ieradās uz nakts peldējumu: “Visu dienu mājās nosēdējām, mamma uzprasīja, vai nāksi, un arī atnācu. Man ļoti patīk peldēt. Es peldu diezgan bieži. Mēģinu divas reizes nedēļā. Ļoti patīk šis peldbaseins.”

Alfrēds bija viens no pirmajiem, kas pabeidza sacensības, bet rezultāts bija iespaidīgs – 17 apļi. “Es uz vēdera peldēju. Tad, kad noguru, uz muguras sāku peldēt. Pirmās desmit nebija grūti, bet tos pārējos septiņus nebija baigi viegli. Es gribēju vismaz piecpadsmit dabūt. Dzirdēju, ka būs nakts pelde, un gribēju zināt, cik varēšu nopeldēt, tāpēc arī atnācu.”

Arī Limbažu peldbaseinu skar energoresursu krīze. Baiba Martinsone: “Septembrī mēs nestrādājam brīvdienās, arī oktobrī tikai vienu brīvdienu strādāsim. Kad ir brīvdienas un nestrādājam, mēs slēdzam visu, ko vien varam. Mēs taupām elektrību, trenažieru zālē skatāmies – ieslēgt visu elektrību vai pusi. Domājam, bet galīgi aizslēgt ciet arī nevaram, jo tā no vadības teica. Ja ir baseins, tas ir jāizmanto. Vēl viens no taupīšanas nolūkiem – pirtis nav katru dienu, tās ir otrdien, ceturtdien un būs arī svētdienās, kad oktobrī brīvdienās sāksim strādāt. Ļoti labi, ka mūsu peldbaseinā notiek ūdens airobika, kas veicina apmeklētāju pieprasījumu. Vingrošanas zālē notiek jogas nodarbības. Tas arī nozīmē, ka apmeklētāji nāk. Cenšamies!”

Baiba Martinsone saka, ka nakts peldējums šogad būs pēdējais, bet tas nenozīmē, ka nebūs citi. Būs un pie tā tiek domāts. Piemēram pagājšgad, kad domāja, kā novērst kovida krīzes sekas, norisinājās ūdens orientēšanās, tāpat bija arī ūdens dienas skolēniem.


Foto: Freepik