Līvānos norit akcija “Izgatavo savu putnu būrīti”

Vieni no akcijas “Izgatavo savu putnu būri” dalībniekiem ir Rusiņu ģimene no Līvāniem. Iespēju pašu rokām uztaisīt putniem māju viņi izmantoja, jo ģimenei patīk šādas aktivitātes, sevišķi tad, ja var gūt jaunu pieredzi.

“Šis mums ir īpašs putnu būrītis, jo tieši mēs ar ģimeni šo putnu būrīti izveidojām pirmo reizi. Ļoti ceram, ka šis putnu būrītis kalpos kā mājvieta kādam no atlidojušajiem gājputniem. Mācīja mans tētis taisīt putnu būrīti, tāpēc mazas priekšzināšanas man jau bija,” saka Rusiņu ģimene no Līvāniem.

Akciju, kuras laikā dalībniekiem tiek doti izejmateriāli, lai izgatavotu putnu būrīšus, organizē Līvānu novada pašvaldība sadarbībā ar Līvānu novada Kultūras centru. Tas ir turpinājums pagājušonedēļ iesāktajai izglītojošajai aktivitātei “Putniem pilns pavasaris”, kur vairākās vietās novadā izveidotas pastaigu takas ar dažādiem interaktīviem putnu būrīšiem.

Gunita Vaivode, Līvānu novada domes pārstāve, pauž: “Kopumā mums ir 35 putnu būrīšu sagataves. Aktivitāte no iedzīvotāju puses ir diezgan liela, jo šobrīd jau ir izdalītas gandrīz visas putnu būrīšu sagataves.”

Kad būrītis gatavs, dalībnieki paši var izlemt, kur to likt. Tā var būt vieta gan savā īpašumā, gan uz pašvaldības zemes, tikai noteikums ir – ja izvēlētais koks ir uz pašvaldības zemes, tad rīcība jāsaskaņo ar vietvaru. Rusiņu ģimene izvēlējās koku, kas aug iepretim viņu dzīvokļa logiem, lai viņi varētu katru dienu sekot līdzi putnu būrīša iemītnieku ikdienai.

Dalība akcijā ir bez maksas. Tajā var pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru: 29 231 055. Akcija ilgst līdz 9.aprīlim, bet, ja iedzīvotāju interese būs liela, tad pašvaldība apsvērs iespēju to turpināt, sagādājot jaunas putnu būrīšu sagataves.


Foto: unsplash.com