Madonā jau astoto reizi norisināsies Pasaules kauss rollerslēpošanā

Madona šonedēļ kļuvusi par rolleru galvaspilsētu, kur jau astoto reizi notiek Pasaules kauss rollerslēpošanā, ar startiem sporta un atpūtas bāzē Smeceres sils un Madonas pilsētas ielās. Tas būs FIS Pasaules kausa otrais posms, kas vienlaikus Junioru grupā būs arī Pasaules čempionāts. Kā stāsta sacensību galvenais tiesnesis Gunārs Ikaunieks, šobrīd rit treniņi, sportisti gatavojas spraigajai nedēļas nogalei ar mačiem 18.-20.augustā. 

“Šodien, ceturtdien, sportisti ir ieradušies uz oficiālo treniņu izmēģināt arī oficiālās rollerslēpes, kas tiek nodrošinātas sacensību dalībniekiem. Sacensību sākums rīt, 18 .augustā, pulksten deviņos Smeceres sila trasē. Tās sākas ar individuālo klasiskā stila distanci. Pēc tam, sestdien, pulksten 16 sacensības būs Madonas pilsētā, Raiņa ielā, kur notiks mači 200m sprintā. Tas visnotaļ būs spraigākais posms,” prognozē Ikaunieks. “Savukārt svētdien sacensības noslēgsies ar masu startu, kas būs pa Madonas pilsētas ielām, arī skatītājiem interesants mačs.”

Svarīgs līdzjutēju atbalsts

Dalību sacensībās pieteikuši 130 sportisti no desmit pasaules valstīm. Plašāk pārstāvētās ir Kazahstāna, kur jūlijā aizritēja šīs sezonas Pasaules kausa pirmais posms, Itālija, Ukraina, Zviedrija un 28 Latvijas sportisti, viņu vidū arī Lauris Kaparkalējs, kurš par aizvadīto sezonu var būt visnotaļ priecīgs. Atgādināšu, ka pērn notikušajā Pasaules kausa posmā Latvijas sportistiem izdevās vairākkārt kāpt uz goda pjedestāla, starp tiem: Kitija Auziņa, Samanta Krampe, Raimo Vīgants, Niks Saulītis, Rainers Paeglis un Lauris Kaparkalējs.. “Šis nu ir pirmais gads, kad startēju Elites grupā, līdz ar to konkurence būs daudz lielāka. Tas man ir jauns izaicinājums – labi nostartēt, taču par saviem rezultātiem vēl nemācēšu teikt,” smaida Lauris Kaparkalējs, uz kuru tiek liktas visnotaļ lielas cerības. “Noteikti ceru uz augstām vietām, redzēs, kā ies. Bet prieks, ka sagatavošanās process ir bijis ļoti kvalitatīvs, protams, atbalsts no mājiniekiem, vietējiem madoniešiem ir tas, kas palīdzēja sasniegt labus rezultātus iepriekš. Pagājušie gadi ir sanākuši ļoti labi, ir izcīnītas gan Pasaules kausa uzvaras, gan iegūta arī Pasaules junioru čempionāta tituls, arī sezonas kopvērtējums ir uzvarēts,” stāsta Lauris, uzsverot, ka spēku uzvarēt vairo arī līdzjutēju klātbūtne sacensībās un mājinieku atbalsts. “ Tu izej uz starta, zini, ka esi par desmit, piecpadsmit procentiem stiprāks, jo tās ovācijas, kas skan, kas tu dodies trasē, ir vienkārši milzīgas un dod spēkus saņemties atlikušajai distancei, neatkarīgi – tas ir super sprints vai garais masu starts, jebkurā distancē atbalsts ir milzīgs. Prieks, ka madonieši nāk un skatās šīs sacensības,” atzīst Lauris. “Varbūt gribētos, lai kādreiz tiek noorganizēts komandu sprints Madonas ielās, jo, domāju, tas varētu būt viens no skatītākajiem startiem visā Madonas Pasaules kausa posmā.”

Savukārt ReTV uzrunātais Damirs no Kazahstānas atzīst, ka šajās sacensībās konkurence solās būt spēcīga, savukārt Madonas trase esot lieliska un labā stāvoklī. “Asfalts ir ļoti kvalitatīvs, trase laba. Tikai gaiss pie jums ir mitrāks, tas nedaudz apgrūtina. Taču noskaņojums ir labs un esam gatavi cīņai. Tiesa – šeit būs vairāk Eiropas sportistu nekā pirmajā posmā pie mums, Ščučinskā, līdz ar to arī konkurence spēcīgāka. Itāļi, norvēģi, latvieši. Paskatīsimies, kā ies, uzvarēs stiprākais!” smaida Demirs.  

Latvieši tēmē uz medaļām

Domājot par līdzjutējiem, līdztekus sacensībām sportiskajās dienās Madonas pilsētā iecerēta arī kultūras programma, par ko parūpējusies Madonas novada pašvaldība – piektdien plkst. 19.00 plānota sacensību atklāšanas ceremonija, pēc kuras uzstāsies grupa “Džentlmeņu špagats”, savukārt sestdien, pēc apbalvošanas ceremonijas, plkst. 19.30 muzikālo baudījumu sniegs “Elza Rozentāle Corporate Quintet”. Arī sacensību starplaikos gaidāma izklaides programma. 

Jāpiebilst, ka fakts, ka mači notiek pilsētas ielās, kādam var radīt neērtības, līdz ar to organizatori aicina būt saprotošiem un katru neērtību uztvert kā palīdzību mūsu sportistiem tiekties uz uzvaru. “Gan skatītājiem, gan pilsētas viesiem ir jārēķinās, ka pilsētas ielās šajās dienās – piektdien , 18.augusta pēcpusdienā, sestdien, svētdien rīta pusē – pilsētā būs satiksmes ierobežojums. Sekojam zīmēm, norādēm, esam saprotoši. Diemžēl tā ir tā neērtā lieta, kas nāk līdzi priekam par iespēju organizēt šāda mēroga mačus un gandarījumam, ka spējam to izdarīt augstā līmenī. Pēdējos gados ir izdevies mūsu sportistiem kāpt uz goda pjedestāla, cerēsim, ka viņi spēs to paveikt arī šogad. Tāpēc nākam, atbalstam. Lai izdodas mūsējiem izcīnīt medaļas!” novēl sacensību organizators un galvenais tiesnesis Gunārs Ikaunieks.

Lai izdodas!