Māksliniece Latvijā veido iespaidīgas piļu miniatūras

Latvijas baznīcas un muižas skatāmas miniatūrā - Beverīnas novada Cempos top parks. Nav jādodas uz Trikātu, lai redzētu Trikātas baznīcu – to iespējams redzēt maza bērna augumā mākslinieces pagalmā.

Māksliniece Santa Paegle stāsta, ka Alūksnes Jaunā pils viņai sākusi tapt pirmajā Covid-19 aizliegumā. Viņai šķiet, ka konkrētā pils izveide ir sarežģīta, tādēļ to pieņēmusi kā izaicinājumu sev.

Latvijas baznīcas un muižas Santa Paegle veido 25 reizes mazākā izmērā, nekā celtnes ir realitātē. Lai tās atveidotu pēc iespējas precīzāk, vispirms māksliniece veic ēku izpēti klātienē - uzņem fotogrāfijas un piefiksē katru mazāko detaļu. 

Ar 3D printera palīdzību top mazākās detaļas, bet pašas ēkas tiek veidotas no celtniecības materiāliem. Māksliniecei nācies apgūt daudz jauna. Piemēram, Mēru muižas tapšanas procesā Santa izkopa mūrēšanas prasmes, bet, būvējot Vijciema baznīcas miniatūru, izgudrots pat jauns darba instruments fasādes apdarei.

Tūrisma nozare, pārgājienu organizēšana, treniņi bērniem – Santas Paegles ikdiena. Miniatūru veidošanu viņa sauc par savu hobiju, kam iedvesmu radusi, kad apmeklēja miniatūru parkus Francijā. 

Santa Paegle par iedvesmu pauž šādi: “Iedvesmu vajag, lai tiešām tāds miers, citādi ļoti ātri ar viena naža griezienu tu vari visu sabojāt.” “Cits ada, cits tamborē. Es taisu miniatūras, papildinu sava dārza interjeru, priecēju sevi un priecēju citus,” viņa ieminas.

Tagad māksliniece sākusi darbu pie nākamo objektu izveides. Tuvākajā nākotnē pagalmu varētu papildināt Lazdiņu pusmuižas un Stāmerienas pils miniatūras.