Maznodrošinātās un krīzes situācijās nonākušas ģimenes var pieteikties skolas piederumu komplektiem

Straujo cenu kāpumu šobrīd izjūt daudzu ģimeņu vecāki, kuriem bērni jāsagatavo skolai, iegādājoties visu nepieciešamo – sākot no zīmuļiem un burtnīcām, līdz pat skolas somām un sporta apaviem. Sociāli neaizsargātām ģimenēm ir iespēja saņemt atbalstu no pašvaldības. Jau tagad tajās atzīst, ka summas palīdzībai būtiski pieaugušas. 

Cenu kāpums veikalos jūtams, savukārt izmaksas skolas piederumu iegādei uz katru bērnu ir kā nu kuram rocība atļauj, atzīst vecāki. 

Ne visiem pietiek naudas visa nepieciešamā iegādei. Kā skaidro Jelgavas pašvaldībā, tad trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm vietvarā pieejami vairāki pabalstu veidi: ēdināšanas apmaksai izglītības iestādēs, kam šogad pieteikušies jau ap 900 bērnu, transporta pakalpojumu segšanai, interešu pulciņu un profesionālo izglītības programmu apmaksai, kā arī pabalsts mācību piederumu iegādei. Jelgavas pašvaldībā šogad lūdza aptuveni 50 bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, 10 bērniem no audžuģimenēm. Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece pamatdarbības jautājumos Jeļena Laškova: “Ja mēs runājam par pabalstu mācību piederumu iegādei, kas pienākas bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un audžu ģimenēm, šogad Jelgavas valstpilsētas dome palielināja pabalsta apmēru. Šogad tas ir 70 eiro skolēniem, 35 eiro pirmsskolas izglītības programmas ieguvējiem.”

Tikmēr Bauskas novada dome norāda, ka šogad jau saņemts 461 iesniegums no sociāli neaizsargātām ģimenēm pēc pabalstiem mācību līdzekļu iegādei, kopumā šim mērķim atvēlot jau ap 48 000 eiro. Tas ir par 8000 eiro vairāk, nekā bija pērn. Bauskas novada Sociālā dienesta struktūrvienības vadītāja Zane Kuka: “55 eiro ir vienam bērnam, kas mācās no 1. līdz 9. klasei, pamatskolas izglītību apgūst. Pagājušajā gadā šī summa bija par visiem novadiem 40 128 eiro, bet tas bija par visu gadu kopumā.” 

Papildus tam sociāli neaizsargātās ģimenes var vērsties arī Latvijas Sarkanā krusta atbalsta punktos un pieteikties pakām, kurās ir noderīgi kancelejas piederumi.

Arī Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Eiropas fondu atbalstu aicina maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušās ģimenes pieteikties skolas piederumu komplektiem bērniem vecumā no pieciem līdz 16 gadiem, ko var saņemt izdales punktos visā Latvijā.


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik