“Minies ar Arvi!” - labdarības akcija, ar ko vāc līdzekļus mūsdienīga sporta inventāra iegādei skolēniem

“Ar savu personību parādīt, ka var sasniegt šķietami neiespējamo,” saka Kuldīgas 2. vidusskolas sporta skolotājs Arvis Sprude. Viņš sācis kolektīvā ieguldījuma platformā “Projektu banka” vākt līdzekļus mūsdienīga sporta inventāra iegādei, kas palīdzētu ar katru skolēnu strādāt pēc viņa individuālajām vajadzībām. Uzmanības pievēršanai šim mērķim Arvis lietā licis arī savas velo ultramaratonista prasmes. Izmantojot trenažieri, apņēmies braukt 24 stundas bez apstājas, tiešraidi translējot savos sociālajos kontos.

Pulkstenis ir 12 dienā. Kuldīdznieks, velo ultramaratonists Arvis Sprude uzsāk savu labdarības akciju “Minies ar Arvi!”. Kuldīgas Rātslaukumā esošā stiklotā terasē novietots trenažieris, kurš simulē braukšanu dabā. Priekšā viņam 24 stundu brauciens. To Arvis apņēmies veikt ar vidējo ātrumu 30 km/h, apstājoties tikai sasvīduša apģērba nomaiņai, bet ne miegam. “No oktobra cītīgi gatavojos, lai varētu izturēt tās 24 stundas, kopā ar treneri Tomu Flaksi. Tā ir tāda pati nopietna pieeja kā jebkurām sacensībām, kurās es piedalos,” saka Arvis Sprude.

Arvis jau 13 gadus ir sporta skolotājs Kuldīgas 2. vidusskolā. Paralēli viņš darbojas “Skola 2030” komandā. Ikdienā Arvis strādā arī ar speciālo programmu skolēniem, kur individuālais darbs ir īpaši svarīgs. Tā kā skolā esošais sporta inventārs vairāk paredzēts komandu darbam, Arvis nolēmis, izmantojot kolektīvā ieguldījuma platformu “Projektu banka”, vākt līdzekļus mūsdienīga sporta inventāra iegādei, kas vērsts uz skolēna individuālo prasmju attīstīšanu, un 24 stundu brauciens ir viens no veidiem, kā šai iecerei pievērst uzmanību. Viņš neslēpj, ka pirmā satikšanās ar speciālo programmu skolēniem bijusi liels izaicinājums. “Tas process ir tāds, ka katrs bērns tev ir jāiepazīst, jāsaprot, kas viņam ir vajadzīgs. Tas, kas vienam vajadzīgs, nebūs vajadzīgs otram bērnam. Tā ir tā būtība - tev jāatrod viņam katram tā pieeja. Tā ir individuālā darba platforma, tad to pieeju tu pārnes uz sporta stundu, redzi, kā tas izaug.”

24 stundu braucienam var sekot līdzi Arvja Sprudes sociālajos medijos, azartiskākie var arī pievienoties braucienam virtuālajā vidē, bet ne mazums interesentu viesojas arī klātienē. Liela daļa - Arvja kolēģu un skolēni.

Pieredze ar velosipēdu pieveikt daudz kilometru maksimāli īsā laikā Arvim Sprudem ir liela. Pērn sacensībās Polijā viņš pārspēja Pasaules ultra riteņbraukšanas asociācijas pasaules rekordu ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās par vairāk nekā 1000 kilometriem, pieveicot 3023 kilometrus. Šī brauciena kilometru skaits būs zināms vien nākamajā dienā, bet jau šobrīd viņu pavada daudz laba vēlējumu.


#SIF_NVZ2022

Foto: ekrānuzņēmums no Kuldīgas "Facebook" konta tiešraides