Mudina seniorus kustēties vairāk

Sporta nedēļas ietvaros Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas fizioterapijas studenti apmeklē sociālās aprūpes centrus un pansionātus, lai izkustinātu tur mītošos cilvēkus. Vairums pasākumi notiek Rīgā, bet fizioterapeite Annija Strode nolēma nodarbību vadīt ārpus tās, tāpēc nedēļu kustīgi iesākt varēja Talsu novada pansionāta “Lauciene” iemītnieki.

“Dzīvo dzīvi kustībā!”, ar tādu saukli sākās nedēļa pansionātā “Lauciene”, kur fizioterapeite bija sarūpējusi vienkāršus, bet ļoti nepieciešamus vingrinājumu, lai izkustinātu seniorus. Katru aktivitāti fizioterapeite demonstrēja un pastāstīja, kur šie vingrinājumi noder, lai ikdienu padarītu vieglāku.

Ir izveidots vingrinājumu kopumus, kurā visas aktivitātes, kas tika rādītas, ir vienkārši aprakstītas un seniori paši vai ar sociālās aprūpes darbinieka palīdzību varēs vingrot arī bez fizioterapeita klātbūtnes. Galvenais esot kustēties, jo nav nekas sliktāks par gulēšanu gultā.

Lai uzlabotu spēku, līdzsvaru un lokanību, fizioterapeite iesaka vingrinājumus veikt vismaz trīs reizes nedēļā pa 30 minūtēm. Tāpat viņa mudināja nodarbības apmeklētājus biežāk uzturēties svaigā gaisā un līdzi ņemt savus pansionāta draugus, lai kustētos kopā.