Neticamā ātrumā Talsos izveidojas sieviešu florbola komanda

Burtiski tikai pirms trim nedēļām Talsos parādījās aicinājums atsaukties dāmām, kas vēlas pievienoties jaunai florbola komandai – ar vai bez pieredzes. Izrādās, ka klusībā to gaidījušas tik daudzas sievietes, ka komanda izveidojās zibenīgi. Jaunā florbola komanda “Talsi” piedalījās savā pirmajā turnīrā, no kura mājup pārveda bronzu.

Neticami, bet šis ir tikai trešais jaunās florbola komandas treniņš. Šeit apvienojušās jauno florbolistu mammas, kas šo spēli grib iepazīt no citas puses, un arī dāmas, kas šajā sporta veidā atgriezušās pēc daudzu gadu pauzes. “Es esmu arī sporta skolotāja un fitnesa trenere, tā kā man ir aktuāli visu laiku visa veida kustības, bet florbols ir pilnīgi citā līmenī. Ļoti daudz vajag ātrumā reakciju, izturību… Visu,” saka Diāna Mazjāne, florbola komandas “Talsi” spēlētāja.

Jautājot, vai nav dīvaini būt seniorēm – veterānēm –, Sanda Krontāle, florbola komandas “Talsi” kapteine, atbild: “Es par šo salikumu ļoti smējos. Seniores – veterānes… Mēs, protams, sevi tā neuzskatām. Uz laukuma paskatoties, kā meitenes skrien un ar kādu degsmi viņas darbojas, nekad dzīvē nepateiksi, ka viņas ir seniores.”

Tas esot tāpat kā braukt ar divriteni – ja reiz esi iemācījies, arī tagad atliek tikai paņemt rokās nūju, un jau zini, kas jādara. “Man nekas nav aizmirsies. Varētu vienkārši labāk, ātrāk un tehniskāk visu to, bet iemaņas visas ir tās pašas,” saka Diāna Mazjāne, florbola komandas “Talsi” spēlētāja.

“Ar katru treniņu sniegums paliek labāks. Tas ir kā jebkurā sportā – kāda tehnika ir iegūta treniņos, tāda tā ir saglabājusies pārsvarā. Vienīgais, kas mums ir vajadzīgs, ir mācīties sadarbību, ātrums mums nepieciešams,” saka trenere Natālija Joničenko.

Šobrīd komanda gatavojas savai pirmajai spēlei, kas tobrīd jau pēc pāris dienām. Tur gan gaidāmi papildspēki no citām pilsētām. Kamēr komanda vēl nav pilnā sastāvā, laukumā pievienojas arī pati trenere. Spēlētājas atzīst, ka citam vecumam ir arī cita domāšana.

Krontāle: “Tu daudz vairāk uzmanības pievērs detaļām, tu daudz labāk skaties, kā kurš spēlē. Arī, nākot uz puišu spēlēm, atbalstot mūsu Talsu puišus, ir tā, ka tur redzi, kā viņi kustas, kā veidojas saspēles, kā veido zīmējumus uz laukuma utt. Tu uzreiz analītiskāk domā. Tad, kad mēs bijām jaunas un maziņas, tad bija galvenais paspēlēt, iemest vārtus, tu ļoti individuāli to visu izsvērsi, bet tagad daudz svarīgāka ir komandas spēle, un to var arī ļoti, ļoti just.”

Tas, ka jaunā florbola komanda izveidojusies sezonas noslēgumā, neesot šķērslis. Dāmas treniņus turpinās, lai nākamajā sezonā būtu rezultatīva komanda. Šobrīd uz treniņiem reizi nedēļā nāk vidēji 10 līdz 15 spēlētājas, bet komanda cer, ka līdz jaunās sezonas sākumam pievienosies vēl interesentes, lai komandā būtu stabilas 15 spēlētājas un vēl rezerve.

Krontāle: “Mēs, protams, mērķēsim uz to, ka tas nebūs tikai atnākt paspēlēt vai arī uz kādām atsevišķām sacensībām, bet mēs tiešām gribētu, lai atkal varētu kāpt pa karjeras kāpnēm līdz pirmajai līgai – tas tāds liels, liels sapnis, ko gribētos piepildīt. Es domāju, ka Talsi varētu kļūt par tādu florbola metropoli, jo mēs esam ļoti, ļoti spēcīgi, ļoti talantīgi, ļoti neatlaidīgi.”

Talsos ir vairākas florbola komandas dažādās paaudzēs, un nu arī dāmas florbola klubs “Talsi” paņēmis savā paspārnē, lai kopīgiem spēkiem veidotu vienotu florbola kopienu.