Naftas produku piesārņojums Kurzemes piekrastē

Šonedēļ Kurzemes piekrastē konstatēts naftas produktu piesārņojums. Posmā no Akmensraga līdz Ventspilij liedagā tiek izskaloti naftas produktu gabali, ko pamanījuši iedzīvotāji. Ventspils pašvaldība šo ziņu apstiprina.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigo Gūtmanis: “Tas piesārņojums ir no Pāvilostas līdz Ventspils pludmalei. Es arī redzējiu bildes, kas ir Ventspils novadā, tur tas piesārņojums. Sazinājos ar vides nodaļu domē ar Ilgu Zīlnieci, pajautāju viņas viedokli, ko var darīt un kas būtu jādara, viņa saka, ka to reāli savākt nevar, jo tas piesārņojums ir ļoti plašs. To gabaliņi ir ļoti mazi, bet vides pārvalde šobrīd izmeklē šo negadījumu. Visticamāk, tiks mēģināts noskaidrot to kuģi, kas tajā brīdī bija tajā rajonā. Visticamāk, no kuģa kāds piesārņojums noticis. Ja ir stirps vējš, tas viss izplatās tādā lielā teriotirijā.” 

Jāpiebilst, ka Valsts vides dienests ir uzdevis piekrastes pašvaldībām organizēt krastā izskalotā piesārņojuma savākšanu. Dienesta inspektori teritoriju apsekojuši, izskalotais piesārņojums vizuāli izskatījies pēc melniem, nelieliem veidojumiem, kas, pēc kopējām pazīmēm, atgādinājis naftas produktu. Valsts vides dienests paņēmis piesārņojuma paraugus, kas nodoti BIOR laboratorijai testēšanai.