Naktsmītņu rezervācijas vasarai teju pilnas

Kas ilgi meklē, tas atrod – tā par brīvdienu māju un naktsmītņu pieejamību Latvijas reģionos šobrīd saka paši ceļotāji.

Atpūtnieks Uģis Melderis pauž: “Es sāku nedēļu meklēt. Sapratu, ka tas ir stipri par vēlu, ja grib atrast vai izmantot to naktsmītni, kāda patiktu. Ņemot vērā, ka Latvija nemaz nav tik maziņa, ir iespējams nomainīt gala mērķi.”

Latvijas Lauku tūrisma asociācija valdes priekšsēdētāja Asnāte Ziemele stāsta: “Ir liels pieprasījums jūlijā un augustā. Šobrīd pieprasījums ir uz nedēļas nogalēm, bet nav tā, ka ļoti liels. Ir piedāvājumi, kam ir liels pieprasījums kaut kādu iemeslu dēļ, piemēram, ir viegli aizsniedzamā vietā, kur cilvēki brauc strādāt, nevis tikai atpūsties.”

“Pilsētā, kurā bija plānots palikt, nebija tādu vairs, nācās nomainīt pilsētu. Man liekas, ka sanāca tā, ka pēdējo arī numuriņu atradu,” atzīst Uģis Melderis.

Latvijas Lauku tūrisma asociācijā atzīst – interese par brīvdienu mājām un numuriņiem ir, bet tas gan nenozīmē, ka uzņēmējiem šī sezona rit bez grūtībām. “Cilvēki grib braukt nevis tikai uz gultu, grib arī paēst restorānā un ieiet pirtī, grib izmantot kaut kādus pakalpojumus un izklaides. Tā kļūst arvien lielāka problēma.”

Proti, dažas naktsmītnes klientiem bijušas pievilcīgas tieši apkārt esošo izklaižu, ēdināšanas un citu iespēju dēļ. Jāpiebilst – šobrīd daļu pakalpojumu sniegt nedrīkst.  

Asnāte Ziemele: “Ir tādas vietas reģionos, kas orientējas uz skaistumkopšanas pakalpojumiem. Arī viesnīcas, kas ir pie šiem centriem, kurām, ja nav skaistumkopšanas, SPA zonas, nakšņot pa 100 eiro?! Nav nevienam interesanti mīcīties ar to kotleti tajā pa 100 eiro istabā.”

Asnāte Ziemele ReTV Ziņām atzīst – cenas ir kāpušas vidēji par 10%. Līdzīgs secinājums naktsmītņu meklējumos radies arī Uģim Melderim: “Salīdzinot ar citiem gadiem – nav atlaižu. Tur, kur es skatos, tur atlaižu nav, jo pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums, un es arī pilnīgi saprotu uzņēmējus, ir jāizmanto iespēja.”

Viens no iemesliem – saimnieki naktsmītnes pārorientējuši. “Ar ļoti ierobežotu iespēju var uzņemt viesus, nu, ne katrā istabā, lai būtu tā distance nodrošināta. Tas bizness maksā tikpat, tikai ar mazāk viesiem. Plus vēl jānodrošina visa dezinfekcija,” skaidro Asnāte Ziemele.

Asnāte Ziemele saka – lai arī rezervāciju lielākajai daļai netrūkst, finansiāli šis uzņēmējiem nav pateicīgs laiks. “Zvanīt tieši, nelietot booking.com, jo nereti tā summa ir pilnīgi neadekvāta, kas aiziet uz Nīderlandi.” Asociācijā skaidro, ka no portālā veiktās reģistrācijas summas divām personām saimniekiem dažkārt nākas maksāt pat 40 eiro. 


Foto: unsplash.com