Nekustamā īpašuma cenas palielinās; to veicina arī būvniecības cenu pieaugums

Pārdevējs nosaka cenu, sevišķi tur, kur piedāvājums ir ierobežots - tā var teikt par šī brīža situāciju nekustamo īpašumu tirgū, kas arī šajā pandēmijas laikā ir pietiekami aktīvs. Īpašumu cenas ir cēlušās, tendence rāda, ka turpinās augt.

Bieži vien gan nākas saskarties, ka īpašums tiek pārdots par daudz augstāku cenu, nekā ir tā tirgus vērtība. Viens no iemesliem - īpašumā ir veikti lieli ieguldījumi un šobrīd cenu kāpumu veicina arī pieaugušās būvniecības cenas.

Kā norāda Evija Dzenīte, “Latio” Mājokļu tirdzniecības nodaļas vadītāja: “Runājot par privātpersonām, kas ieguldījušas savā īpašumā, tas ir saprotams, bet, kā lai saka, bieži vien tā cena… varbūt tirgus nav izaudzis līdz šiem viņa ieguldījumiem, iespējams, viņam vajadzētu pagaidīt, iespējams, šī cena celsies, bet jautājums, cik pārdevējs gatavs ilgi gaidīt. Mēs nekad nezinām, vai šīs cenas turpinās celties, vai tomēr atkal iestāsies kaut kāda krīze -  lielāka vai mazāka - un nekur vairs nekas necelsies.”

“Ja mēs paskatāmies par vidējām cenām Latvijā, salīdzinām tās ar cenām Lietuvā un Igaunijā, tad mēs esam gandrīz uz pusi zemākam cenām uz šo brīdi, līdz ar to - mums nav pamata teikt, ka esam sasnieguši maksimumu,” uzsver Normunds Dūcis, “Swedbank” Hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs Latvijā.

Par nekustamo īpašumu cenām plašāk skatieties jau šo svētdien deviņos vakarā analītiskajā ziņu raidījumā “Re:Skats”!


Foto: Freepik