Daugavpilī iedzīvotāji joprojām bez ūdens

Kāda Daugavpils mikrorajona iedzīvotāji jau kopš aprīļa ar pārtraukumiem spiesti dzīvot bez ūdens. Ūdens akās pazudis, jo būvdarbu ietvaros nepieciešams atsūknēt gruntsūdeņus. Tagad iedzīvotājus baida arī gaidāmais sals, jo ūdens avots - dzeramā ūdens mucas - jau vienreiz bija aizsalušas.

Judovkas mikrorajona iedzīvotāja Irēna stāsta, ka risks aplieties, ejot pēc ūdens, vēl ir mazākā bēda. Ēdiena pagatavošana, mazgāšanās un drēbju mazgāšana jau otro mēnesi sagādā galvassāpes. Neapmierināts ir arī kāds cits ceļā pēc ūdens satikts vietējais iedzīvotājs. Viņš atzīst, ka jebkādi būvdarbi šeit bija un ir problemātiski. “Pirms sākt te būvdarbus, vajadzēja sarīkot pārbaudi. Vai kāds domāja, ka šeit būs tik daudz gruntsūdens? Te nesanāk kā citos mikrorajonos – viens divi izrakt un gatavs. Te jau viena metra 20 centimetru dziļumā ir gruntsūdens.”

Darbiem mikrorajonā gala termiņš noteikts 28.decembrī, tomēr darbiem vajadzēja noslēgties jau pirms gada. Pats darbu veicējs - SIA “Daugavpils ūdens” - gan norāda, ka visi nepieciešamie sagatavošanas darbi tika veikti, būvdarbu plānā ūdens atsūknēšana bijusi paredzēta no paša sākuma. Aizkavēšanos radījusi Covid-19 pandēmija, kad brīžiem pat 30% būvuzņēmēja darbinieku nevarēja veikt darba pienākumus. Situāciju sarežģīja arī papildus darbi, māju slikto pamatu dēļ bija pat risks tām iebrukt. Darbus gan sola drīzumā noslēgt. “92% būvdarbu pabeigti. Līdz 1.decembrim tiks pabeigts ūdens pazemināšanas process. Un vismaz akās ūdens līmenis pacelsies,” saka Aleksejs Vasiļjevs, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks.

Šobrīd mikrorajonā uzstādītas 20 ūdens tvertnes, kas palīdz līdz ūdens atsūknēšanas beigām apgādāt to ar dzeramo ūdeni, tomēr nākamnedēļ sola salu, ko iedzīvotāji gaida ar lielām bažām. “Vienu dienu jau bija piesalis, nevarēja atvērt plastmasas mucas. Tad bija tikai -1 grāds, bet ir gaidāms liels sals,” pauž Irēna, daugavpiliete.

Pašvaldības uzņēmums komentē, ka aizkavēšanas iemesls ir būvuzņēmēja nespēja reaģēt uz radušos situāciju operatīvi. Tam izteikti vairāki brīdinājumi, kā arī piemērots līgumsods. Pret būvuzņēmēju var arī tikt piemērotas sodas sankcijas līdz 10% apmērā no kopējās aptuveni 4.5 miljonus vērtās projekta summas.


Foto: Freepik