“No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 11. raidījumā iepazīsim Pilskalni

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 11. raidījumā iepazīsim Pilskalni – Sēlijas ciemu, kas atrodas Aizkraukles novadā un var lepoties ar Latvijā vecāko krogu.

Tiksimies ar 192 gadus senā Gricgales kroga īpašnieci – Sēlijas rakstnieci Lūciju Ķuzāni, izzināsim, kas ir klaču sestdienas un kādi pasākumi vēl notiek Pilskalnē, savukārt Gricgales kroga saimniece Evita Mazjāne kārdinās ar pupiņu zupu un Gricgales kroga pankūkām. Tāpat apciemosim Valdi Tomsonu, kurš parādīs Pilkalnes muižu un izstāstīs par tās vēsturi.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

11.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 14.martā, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 15.martā pl.12:00 un 19.martā pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 16.martā, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 17.martā, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 18. un 19.martā plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022