Nosacījumu par obligātu personas apliecību pārceļ uz 1.maiju

Saeima otrdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka prasība par personas apliecību jeb eID karti kā obligātu personu apliecinošu dokumentu stāsies spēkā tikai no 2023.gada 1.maija.

Līdz šim Personu apliecinošu dokumentu likumā bija noteikts, ka šī norma stātos spēkā no 2023.gada 1.janvāra. Tagad šis termiņš pagarināts.

Uz nepieciešamību pieņemt izmaiņas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ierobežotās kapacitātes dēļ norādīja deputāti Inga Goldberga (S), Jānis Dombrava (NA) un Regīna Ločmele (S).

Kā ziņots, tāpat Saeima otrdien atļāva ierobežotu laiku izmantot personu apliecinošus dokumentus ar Covid-19 laikā beigušos derīguma termiņu.

Valdības virzītie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā nosaka, ka Latvijas iedzīvotāji, kuriem personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš ir beidzies no 2020.gada 1.marta, varēs izmantot šos dokumentus savu pamattiesību īstenošanai valsts iekšienē vēl līdz pat 2023.gada 30.aprīlim.

Tādējādi minētajā laika periodā cilvēki ar dokumentiem, kuriem derīguma termiņš beidzies ne senāk kā 2020.gada 1.martā, varēs, piemēram, saņemt pakalpojumus veselības, labklājības, sociālajā, izglītības, tiesību aizsardzības jomā, kā arī piedalīties Saeimas vēlēšanās.