Ogres domes deputāti dodas uz frontes līniju Ukrainā

Uz Ukrainu, kas šonakt pārdzīvojusi kārtējo smago Krievijas artilērijas uzbrukumu, šorīt devušies Ogres novada domes pārstāvji, nogādājot gan automašīnas, gan novada iedzīvotāju saziedotās preces karavīriem Austrumukrainā, frontes līnijās. “Tas ir mūsu darbs - palīdzēt ukraiņiem pārdzīvot šo ziemu,” teic pašvaldībā.  

Ir agrs pirmdienas rīts, pulkstenis ir nedaudz pirms pieciem. Pie Ogres domes notiek gatavošanās vairāk nekā 50 stundu garam ceļam uz Austrumkrainu, Slovjanskas apgabalu, kur šobrīd notiek aktīva karadarbība. Sagatavotas divas kustības “Uzņēmēji mieram” sagādātās automašīnas: džips un autobuss Ukrainas armijai. Tās piekrāmētas ar Ogres novadnieku saziedotām precēm karavīriem frontē, jo īpaši ar ziemas apstākļiem aktuālo termoveļu. Mašīnas nogadāt piekrituši Ogres novada domes deputāti. “Mašīnā ir vēl tieši tik daudz brīvas vietas, lai ieliktu vienu guļammaisu. Mums būs divi šoferi, kas ir priekšā. Mašīna ir pārbaudīta maksimāli tik, cik varējām to izdarīt šeit uz vietas. Eļļa nomainīta, riepu spiediens ir, logu slotiņas arī. Braukšanas vaina. Šī mašīna brauc uz frontes līniju, tā ir pilnpiedziņas. Aprīkota arī ar jumta reliņiem, ja nepieciešams kaut ko uzstādīt vēl papildus - prožektori, vai tas ir kaut kāds artilērijas elements. Ir piekabes āķis. Mašīnas tiek izvēlētas tā, lai varētu maksimāli izmantot šādos apstākļos,” saka Ogres novada domes deputāts Jānis Iklāvs.

Daļai deputātu šis ir pirmais brauciens uz Ukrainu, līdzi paņemts tikai nepieciešamākais vienas mugursomas lielumā. “Viss limitēts, tāpēc bija jāpaņem tieši tik, cik vajadzīgs, jo palīdzībai visvairāk vietu mašīnā vajag. Uz minimumu, lai pietiktu, lai nesaltu rokas un kājas,” saka Ogres novada domes deputāts Ilmārs Zemnieks.

Ogres novada domes deputāts Raivis Ūzuls: “Šī jau ir otrā reize. Pirmajā reizē līdz robežai nogādājām autotransporta līdzekļus. Piedāvāja, piekritu.”

“Esmu ļoti pateicīgs viņiem par to, ka ieraudzīs to savām acīm, kas tur notiek. Un tas jau arī būs ļoti svarīgi, pieņemot tālākos lēmumus saistībā ar Ukrainu un saistībā ar mūsu pašu civilo aizsardzību šeit uz vietas,” norāda Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Ogres mēram šī gan nav pirmā vizīte Ukrainā, jau iepriekš viņš vedis humāno palīdzību uz sadraudzības pilsētām Slovjansku un Černihivu. Šoreiz ar Ogres rajona slimnīcas atbalstu sarūpēti arī pieci šobrīd tik ļoti nepieciešamie ģeneratori, ziemas drēbes, kā arī medicīnas materiāli. Egils Helmanis: “Katram savs darbiņš, kas viņam jādara. Mums ir jāizdara savs: jāpalīdz ukraiņiem, lai viņi iztur šo ziemu. Jo dotajā brīdī Putins cīnās ne pret karavīriem, bet pret civiliedzīvotājiem, atņemot viņiem elektrību, siltumu.”

Jānis Iklāvs uzsver: “Es darīšu visu, kas būs manos spēkos, lai manai ģimenei, manai sievai, manam dēlam nekad nebūtu jāpiedzīvo tas, ko šobrīd piedzīvo cilvēki, kuri atrodas tikai dažu tūkstošu kilometru attālumā no mums.”

Plānots, ka Ogres novada domes pārstāvji Ukainā uzturēsies nedēļu. #SIF_NVZ2022