Olimpiskajās spēlēs startēs Deniss Vasiļjevs; savu gatavību vērtē kā labu

Jau 14 gadus ārpus Latvijas savu talantu daiļslidošanā attīsta Daugavpilī dzimušais sportists Deniss Vasiļjevs. Īsi pirms Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā Vasiļjevs izcīnīja karjeras augstāko panākumu - trešo vietu Eiropas čempionātā. Tieši vecāku ieliktais rūdījums bērnībā ir viens no galvenajiem iemesliem Latvijas labākā daiļslidotāja panākumiem.

23 gadus vecais Deniss Vasiļjevs kopš deviņu gadu vecuma dzīvo ārzemēs, iesākumā Francijā, pēc tam Krievijā, kur trenējās ar Olimpisko čempionu Alekseju Umanovu, bet tagad jau piekto gadu dzīvo Šveicē. Lai gan lielu dzīves daļu Vasiļjevs pavadījis prom no mājām, sportists atzīmē, ka tieši mamma ielikusi pamatus, uz kā veidot karjeru. “Viņa ļoti disciplinēja, nevarēju skatīties TV vai spēlēt spēles no pirmdienas līdz piektdienai, kad esmu pabeidzis mājasdarbu. Iedeva stingras robežas, kuras palīdzēja kā skolniekam, puisim attīstīties,” saka Deniss Vasiļjevs, daiļslidotājs.

Denisa vecmammai patika peldēšana, savukārt vectēvs aktīvi nodarbojās ar slēpošanu. Tikmēr Denisa tēvs ziemā uz ezera spēlēja hokeju. Tas nozīmē, ka Vasiļjevu ģimenē sportisks dzīvesveids vienmēr bijis aktuāls, ReTV stāsta Denisa mamma Regīna Vasiļjeva. “Bērnudārzā neviens par to nedomāja, kas būs tālāk. Bērni bieži slimoja, Deniss to starpā. Sapratām, ka bērnu vajag rūdīt. Denisam bija trīs gadi, kad aizgājām uz baseinu, bet mums neņēma peldēt, teica, ka viņam jāpaaugas. Mēs devāmies uz ledus halli.”

Daiļslidošana ņēma virsroku pār hokeju, jo leģendārais latviešu sportists Helmuts Balderis arī līdz 12 gadiem slidotprasmi attīstīja tieši daiļslidošanā. Tiesa gan - Deniss palika šajā sporta veidā pavisam, tagad par savām mājām viņš sauc Šampērijas pilsētu Šveicē, kas atrodas pie robežas ar Franciju.

Latvijas daiļslidotājs pirms divām nedēļām Tallinā notiekošajā Eiropas čempionātā izcīnīja trešo vietu, iegūstot Latvijai vēsturē pirmo medaļu šajā turnīrā. Sportists dosies uz savām otrajām Ziemas olimpiskajām spēlēm, pirms četriem gadiem viņš ieguva 19. vietu. “Daru visu, lai nedomātu, ka tas ir medaļas dēļ. Tikai uzvarēt vienu vai divus sportistus. Cenšos uzskatīt, ka jāuzvar sevi. Sarežģīti teikt, kas būs, ko izdarīsi, ko neizdarīsi. Ir daudz, kas var iet slikti un arī labi,” saka Deniss Vasiļjevs, daiļslidotājs.

“Lai kaut ko sasniegtu, smagi jāstrādā. Tagad redzam sava darba augļus, visas grūtības kļūst par sīkumiem un tagad izraisa smaidu. Protams, ka bija grūti visiem - gan vecākiem, gan bērniem,” pauž Regīna Vasiļjeva, Denisa mamma.

Vasiļjevs būs vienīgais latvietis daiļslidošanas disciplīnā olimpiskajās spēlēs. Pirmais viņa starts būs 8. februārī. Savukārt otro turnīru pēc kārtas, pateicoties Vasiļjevam, tiesneša pienākumus pildīs Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesore Agita Ābele. 


Foto: TASS/Scanpix/LETA