Pašvaldības izmisušas par gadiem neremontētiem ceļiem

Pamatīgas bedres un lielas peļķes – realitāte, ar kādu nākas samierināties iedzīvotājiem laukos. Ar šādu situāciju ir jāsaskaras arī Burtnieku novadā. Katram lauku iedzīvotājam ir būtiski, lai līdz viņa mājām vestu normāli izbraucams ceļš. Jāsaka, daudzviet laukos ceļi ar grants segumu nav remontēti gadiem ilgi un ir ļoti bēdīgā stāvoklī.

Ar sociālo mediju starpniecību kāds Burtnieku novada iedzīvotājs bija gatavs vākt parakstus, lai mudinātu pašvaldību salabot konkrētu ceļu. Burtnieku novada domes priekšsēdētājs Edvīns Straume ReTV ziņām norādīja, ka tas nav vienīgais ceļa posms kurš šoruden novadā ir bēdīgā stāvoklī.

Lauksaimnieks Valters Etmanis no Matīšu pagasta stāsta, ka, lai ceļi būtu izbraucami, reizēm viņš tos greiderējis arī pats. “Ja jau naudiņu dod, tad paši atvedam granti, izlīdzinām, kur redz, ka slikti.”

Ikdienā Burtnieku novada pašvaldībai jārūpējas par aptuveni 250 kilometru garu ceļu tīklu. Šim mērķim pašvaldības budžetā ir nepilns pusmiljons eiro. 220 tūkstoši ir valsts mērķdotācija pašvaldības autoceļu uzturēšanai, savukārt Burtnieku novada pašvaldība ceļu tīkla sakārtošanai atvēl aptuveni 250 tūkstošus eiro. Svarīgi uzsvērt, ka viena kilometra uzturēšanai gadā pašvaldība plāno aptuveni 2000 eiro. Ceļa būves inženieris Edgars Upītis pauž, ka naudas ceļu kopšanai var būt par maz, ja tā stāvoklis gadu laikā kļuvis katastrofāls, situācija ir kritiska.

Jāpiemin, ka rudenīgos laika apstākļos veikt remontdarbus uz ceļiem ar grants segumu ir krietni par vēlu. Edgars Upītis atzīst, ka viss bija jādara līdz rudenim, kad sākās intensīvs lietus. Lai ceļi nesagrūtu vēl vairāk, šobrīd daudzviet uz grants ceļiem izvietoti masas ierobežojumi 7 vai 10 tonnas.