Kanalizācijas avārijas dēļ applūst privātmājas pagalms

Akas pārvēršanās par strūklaku - netīrais sadzīves kanalizācijas ūdens Kudrjašovu ģimenes pagalmā sāka plūst pa pieslēguma aku, kas nesen ierīkota, pieslēdzot privātmāju centralizētajai kanalizācijas sistēmai.

Mājas saimniece intervijā sašutusi stāsta par pārdzīvoto: “Šodien pa dienu mana meita iegāja tualetē. Visa tualete un vanna bija pilna ar fekālijām, mēs sākām skriet un zvanīt.” Nezinot, kur vērsties pēc palīdzības, ģimene apzvanīja vairākas iestādes, kas atbildēja, ka tā nav viņu kompetence, savukārt SIA “Jēkabpils ūdens” pārstāvis telefonsarunā akcentēja, ka ir brīvdiena, tādēļ būšot grūti dabūt strādniekus, kas avāriju novērstu.

Mājas saimniece par situāciju ir šokā un uzskata, ka tā nevajadzētu būt, ka esot jāgaida pirmdiena. Tā kā neviens tajā brīdī nepalīdzēja, viņas puiši esot izrakuši nelielu tranšeju, lai kaut kā mēģinātu to atrisināt.

Tikai pēc nepilnām trim stundām kanalizācijas avārija tika novērsta un tecēšana no pieslēguma akas beidzās. Uzņēmumā “Jēkabpils ūdens” skaidro, ka avārijas iemesls bija elektropadeves pārtraukums Zīlānu ielas kanalizācijas sūknētavā. Tiek bilsts, ka konkrētā ēka atrodas viszemākajā vietā un vistuvāk pie kanalizācijas sūknētavas.

Ja avārija būtu notikusi darba dienā un darba laikā, palīdzība būtu sniegta daudz operatīvāk, bet brīvdienā process iekavējās, jo uzņēmumā nav diennakts Avārijas dienesta. Raits Sirmovičs, SIA “Jēkabpils ūdens” pārstāvis, pauž: “Brīvdiena ir brīvdiena.”

Ņemot vērā, ka avārija radīja ģimenei zaudējumus, SIA “Jēkabpils ūdens” prokūrists Raits Sirmovičs aicina mājas iedzīvotājus vērsties pie viņa, lai apzinātu zaudējumu apmēru un vienotos par kompensācijas veidu un apjomu. Ja iedzīvotājiem citās situācijās nav zināms atbildīgais dienests, ieteicams vērsties Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijā, kas nodos tālāk informāciju par notikušo atbildīgajai iestādei.