Pie Brīvības pieminekļa pret leģionāru pieminēšanu protestē Ždanokas palīgs Pagors

Šodien Rīgā pie Brīvības pieminekļa pret 2. pasaules karā kritušo leģionāru pieminēšanu protestēja Eiropas Parlamenta Latvijas deputātes Tatjanas Ždanokas (LKS) palīgs, Jelgavas domes deputāts Andrejs Pagors (LKS), novēroja aģentūra LETA.

Pagors turēja rokās plakātu, uz kura bija rakstīts, ka latviešu leģionāri deva zvērestu Ādolfam Hitleram un nogalināja Zlēku ciema iedzīvotājus.

Vēlāk viņš vairāku policistu pavadībā devās prom no Brīvības laukuma, iespējams, sniegt tālākus paskaidrojumus.

Kā savā "Facebook" lapā informēja Latvijas Krievu savienība (LKS), Pagors esot aizturēts. 

LKS ieskatā, tas esot noticis pretlikumīgi, jo likums atļaujot vienai personai protestēt, nesaskaņojot to ar pašvaldību.

Februārī sociālajos tīklos izskanēja informācija, ka Pagors ar Ždanoku Vācijā piedalījās protesta akcijā pret rietumvalstu ieroču piegādēm Ukrainai.

LETA jau ziņoja, ka vairāki simti cilvēku nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, pieminot leģionārus.

Leģionāru piemiņas diena 16.martā ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Foto: Evija Trifanova/LETA