Piketē pret bibliotēkas pārvietošanu

Par Bulduru bibliotēkas saglabāšanu pašreizējā vietā jau iepriekš parakstījušies vairāk nekā 700 jūrmalnieku, bet šodien ap piecdesmit cilvēku liela atbalsta grupa pulcējās piketā pie Jūrmalas domes. Piketētāji aicināja bibliotēku nepārvietot, jo apkurei nepieciešamie pārdesmit tūkstoši eiro pilsētas budžetu neiznīcināšot. Turklāt, īstenojot domnieku plānu un bibliotēku ievietojot Jūrmalas teātra ēkā, tikšot izjaukta vietējās kopienas šūniņa.

Jūrmalas teātra ēkā pilnā sparā rit remontdarbi. Vēl šodien domnieki komitejas sēdē lēma par papildus finansējumu, tomēr septembrī ēka būšot gatava, un tad uz to būs jāpārceļas Bulduru bibliotēkai. Tikmēr jūrmalnieki šodien pulcējās piketā pie pilsētas domes, aicinot deputātus mācīties lasīt, ļaut citiem to darīt. Viņuprāt, bibliotēka jau sen ir kas vairāk nekā tikai vieta grāmatu saņemšanai. “Jūrmala ir 24 kilometru gara pilsēta. Šie kopienu centri katrā atsevišķā apkaimē ir ļoti, ļoti būtiski. Mēs uzskatām, ka domei bibliotēkās jāiegulda nauda, nevis tās jālikvidē,” saka piketa organizatore, rakstniece Jana Veinberga.

Kā ReTV norāda Jūrmalas domē, iemesls Bulduru bibliotēkas pārcelšanai un Asaru bibliotēkas slēgšanai, esot finansējuma trūkums. “ Šībrīža situācija, iepriekš kovida situācija un visa ģeopolitiskā situācija nosaka, ka mums ir kaut kas jādara. Attiecīgi paaugstinās izmaksas uz izdevumiem, kas ir elektrība apkure, gāze šajā gadījumā. Mūsu piedāvājums ir pārvietot Bulduru bibliotēku uz teātra telpām, kuras ir renovētas tieši energoefektivitātes dēļ,” pauž Rita Sproģe, Jūrmalas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietniece.

Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa: “Teātris strādā tikai pēcpusdienā, jo aktieri ir cilvēki, kas strādā pamatdarbā citur. Apvienojot šajā ēkā arī bibliotēku, kura strādā pilnu darba dienu, mēs iegūstam pilnvērtīgāku pašvaldības infrastruktūras izmantošanu.”

Abām bibliotēkām kopā gadā uzturēšanai esot nepieciešami ap 170 000 eiro. Jau 2019. gadā, veicot ēku tehnisko apsekošanu, atklājies, ka nepieciešami pamatīgi remontdarbi energoefektivitātes uzlabošanai. Piketētāji gan norāda, ka domnieki nav publiskojuši nevienu uz faktiem balstītu dokumentu un ekonomēšanu, uz bibliotēkas rēķina sauc par nerēķināšanos ar iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām. Turklāt - atrast finansējumu vienas bibliotēkas apkurei esot pavisam vienkārši.. Jana Veinberga: “Budžetā ir paredzēti 150 000 eiro Kauguru svētkiem, vienlaikus dome pasaka, ka viņiem nav naudas Bulduru bibliotēkas apkurei, kas maksā 22000 eiro.”

Lēmumu par to, ka Bulduru bibliotēka jau oktobrī pārcelsies uz teātra telpām, kur, neraugoties uz daudz mazāko tai atvēlēto vietu, domnieki sola nodrošināt tos pašus, pat vēl jaunus pakalpojumus, šodien pieņēma Kultūras komitejas sēdē. Galīgais lēmums tikšot pieņemts šā mēneša domes sēdē.


#SIF_NVZ2022