Polija pēc Putina izteikumiem izsaukusi Krievijas vēstnieku

Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina izteikumiem, ka Polija it kā gatavojas okupēt daļu Ukrainas teritorijas, Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis tviterī paziņoja, ka Krievijas vēstnieks tiks izsaukts uz Ārlietu ministriju.

Putins piektdien, tiekoties ar Krievijas Drošības padomes locekļiem, apgalvoja, ka Polija plāno okupēt Ukrainas teritoriju, kā arī tēmē uz baltkrievu zemēm.

"Kas attiecas uz poļu līderiem, tad viņi, šķiet, rēķinās, ka zem "NATO lietussarga" varēs izveidot kaut kādu koalīciju un tiešā veidā iejaukties Ukrainas konfliktā, lai tad "atrautu" sev treknāku gabalu, atgūtu sev, kā viņi uzskata, savas vēsturiskās teritorijas - mūsdienu Rietumukrainu," apgalvoja Putins, nekādus pierādījumus šiem vārdiem neminot.

Cita starpā viņš vēl arī sacīja, ka "mūsdienu Polijas rietumu teritorijas ir Staļina dāvana poļiem".

"Vai mūsu draugi Varšavā par to ir aizmirsuši? Mās atgādināsim," norādīja Krievijas līderis.

Moraveckis savukārt piektdienas vakarā uzsvēra, ka "Staļins bija kara noziedznieks, kas ir vainīgs simtu tūkstošu poļu nāvē. Vēsturiskā patiesība nav diskutējama".

Krievijas amatpersonas un mediji, neminot nekādus pierādījumus, bieži ziņo par Polijas centieniem pievienot kādu Ukrainas daļu.

Varšava uzsver, ka šādi apgalvojumi ir meli.


Foto: Zumapress/SCANPIX