Pom-Pom - četrkājainā sociālo tīklu zvaigzne no Ādažu militārās bāzes

Ģenerālis Muris, jaunākais kaujasgrupas dalībnieks - ar tādiem virsrakstiem sociālajos medijos uzmanību izpelnījies rudais runcis Pom-Pom, jeb vēl kā viņu dēvē - Bulta. Latvijā populārākajam kaķim Ādažu militārajā bāzē ir sava mājiņam ko uzbūvēja Polijas karavīri, bet par barošanu rūpējas visi bāzes iemītnieki. Ar slaveno muri iepazinās Lotārs Zariņš 

Pūkainākais un mīlīgākais militārās bāzes dalībnieks - kaķis Pom-pom, viņu dēvē arī par Tutun, bet latviešu karavīriem tomēr vairāk patīk vārds Bulta - cik ātri kaķis parādās, tikpat ātri arī nozūd. Tā bija arī NATO ģenerālsekretāra viesošanās laikā.

Kā ReTV Ziņām stāsta Kanādas militārās policijas patruļas dalībniece Janika Novlana: “Es redzēju tiktok video, kur Pom-Pom iziet parādes laikā. Kaķi staigā pa visu bāzes teritoriju un satiek ļoti daudzus cilvēkus. Viņiem patīk mīlestība un brīži, kad viņus paglauda.”

Rudais minka ar drošo maršu karavīru priekšā izpelnījies uzmanību ārzemju medijos. Norvēģu ziņās tapis raksts ar virsrakstu: “Stoltenberga kaķamokas - Krievija nevēlas sarunāties ar NATO.” Tikmēr Igaunijas medijos parādās raksts ar pavisam amiznatu virsrakstu: “Ģenerālis Muris uzrauga armiju.” 

Apzinoties rudā runča popularitāti, sociālo mediju vietnē Twitter viņam izveidots pašam savs profils - Ādažu kaķis. 

Pom-Pom militārajā bāzē mitinās jau gadu, un viņam šī nav pirmā reize uzmanības centrā - pirms gada Pom-pom pagodināja ar savu klātbūtni arī spāņu karavīru parādē. Pēc uzmanības nealkstošai Pom-pom draudzenei Lūsijai vairāk tīk mierīgāks dzīves ritms, bet šie abi kaķi nav vienīgie dzīvnieki militārajā bāzē ReTV ziņām stāsta Kanādas delegācijas pārstāve Janika Novlana: “Jā, šeit ir dažas lapsas, tāpat ir zaķi, mums ir dažādi dzīvnieki, esam redzējuši arī briežus. Kā jūs redzat, tad mēs esam parūpējušies arī par to, lai karavīri kaķiem uzbūvē mājiņas. Tas ir lai parūpētos par viņu labklājību arī aukstās ziemas laikā. “

Kaķis ir pats sava ceļa gājējs, tāpēc pierunāt viņu piefilmējumiem bija nopietns izaicinājums, filmēšanas grupai nācās kaķi meklēt zem automašīnām. Neviens īsti nemāk pateikt, kā rudais kaķis uzradies Ādažu militārajā bāzē. Tāpat karavīri nezina, kas kaķim Pompom ir gardākā delikatese, jo viņš ēd visu, sākot no šķiņķa un beidzot ar kaķu barību. Karavīriem rūpes par abiem pūkainajiem draugiem sagādā arī patīkamas atmiņas no mājām, kur viņus gaida savi minči. 

Ja ziema būs auksta, tad kaķim Luisai ir ierīkota gultiņa iekštelpās, pagaidām vismaz Pompom sava atpūtas vieta telpās vēl nav ierīkota. Tikmēr popularitātes ziņā vismaz šajā nedēlā Pom-Pom bija apspriestākais runcis interneta vidē.


Foto: ReTV