Reģionālās slimnīcas jau gatavojas Covid-19 slimnieku lielam pieplūdumam

Pirms pāris stundām nolemts, ka reģionālajās slimnīcās tiks palielināts Covid-19 pacientu gultu skaits. Iemesls: mediķi un epidemiologi saprot - sākoties skolai, jau pavisam drīz vīrusa izplatība būs daudz plašāka.

NMPD vadītāja Liene Cipule ReTV Ziņām saka: “Tikko esam pabeiguši sanāksmi, kur tika konceptuāli lemts jau tuvākajās dienās palielināt gultu skaitu reģionālajās slimnīcās Covid-19 pacientiem. Tas nozīmē, ka mēs ļoti nopietni gatavojas un reaģējam uz to, ko redzam arī skaitļos, ka Covid-19 saslimšanas līkne ir augšupejoša, kāpjoša katru dienu. Šodien ir pirmais septembris, sākušās skolas gaitas, kas atkal var palielināt vīrusa izplatības tempus.”

Jau šobrīd Covid-19 pacientu gultu skaits ir kritiski aizpildīts vairākās slimnīcās, tajā skaitā Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur ir 70% aizpildījums un līdzīgi ir arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā. Līdz ar to jau tuvākajās dienās tiks lemts, kurās reģionālajās slimnīcās tiks atvēlētas gultas Covid-19 pacientiem.

Liene Cipule: “Pret saslimušo skaitu apmēram 10% mēs plānojam, ka būs jāhospitalizē, un tas nozīmē, ka vidēji dienā divu nedēļu laikā tie būs 50 pacienti dienā.”


Foto: Freepik