Rēzeknē vairākas dienas deg šķeldas kaudze

Jau vairākas dienas ugunsdzēsēji Rēzeknē dzēš degošu šķelas kaudzi. Izsaukumu uz notikuma vietu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 30. novembrī plkst. 23.59. Ierodoties, tika konstatēts, ka deg diezgan liela šķeldas kaudze. Atklātas degšanas gan nebija, bet vairākās vietās iekšā kaudzē bija gruzdēšana. 4. decembrī ugunsgrēks tika lokalizēts, kopējā degšanas platība bija 800 kvadrātmetri. Šķeldas degšanas rezultātā veidojās spēcīgs sadūmojums, kas bija jūtams arī tuvējā apkārtnē. Ugunsdzēsēji darbu notikuma vieta joprojām turpina. 

VUGD Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis: “Joprojām turpinām dzēšanas darbus. Šobrīd notikuma vietā strādā divas autocisternas un septiņi cilvēki, septiņas amatpersonas, kā arī ir iesaistīta objekta tehnika, trīs vienības smagā tehnikas, bet laiku pa laikam mainās.

Dzēšanas darbus apgrūtināja, pirmkārt, tas, ka tā kaudze ir diezgan liela pēc izmēriem, platums, garums un arī augstums, un galvenā tā problēma, ka ugunsgrēka cilmvietas, perēkļi atrodas kaudzes iekšā. Lai to nodzēstu, mums nepieciešams tikt pie tiem perēkļiem, un ir iesaistīta smagā tehnika. Kamēr mēs netiksim, diez vai varēsim tik ātri to nodzēst.”

Glābšanas dienestā pieļauj, ka viens no ugunsgrēka iemesliem ir pašaizdegšanās.