Rēzeknes pansionātā pieaug ar COVID-19 inficēto skaits

Oktobra beigās inficēšanās ar COVID-19 konstatēta Rēzeknes pansionātā. Neskatoties uz ieviestajiem ierobežojumiem un drošības pasākumiem, atkārtotās testēšanas rezultāti nav iepriecinoši – inficēšanās gadījumu skaits ir palielinājies. Inficēšanās avots nav noteikts, tikmēr situācija pansionātā ietekmējusi arī citus “Sociālā dienesta” sniegtos pakalpojumus, lai pasargātu sevi cilvēki atsakās no aprūpes mājās.

No 200 Rēzeknes pansionāta iemītniekiem pašlaik inficēta viena ceturtā daļa. Tikmēr kritiska situācija ir darbinieku aprindās – 19 pansionāta darbinieki ar citām saslimšanām atrodas uz slimības lapas, bet 17 pēc atkārtota testa veikšanas apstiprināta Covid-19 infekcija, kas rada papildus slodzi atlikušajam apkalpojošajam personālam. RPD Pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs Gunārs Arbidāns stāsta, ka slodzes sadalījuma mazināšanai tiek piesaistīti resursi no citām struktūrām, bet patstāvīgajiem darbiniekiem diemžēl ir jāsaskaras ar ļoti lielu virsstundu skaitu. 

Inficētie klienti ir izolēti un ēdināšana norisinās atsevišķi, pansionātā turpina darboties arī iepriekš ieviestie drošības pasākumi. Pārvaldes vadītājs neizslēdz, ka par inficēšanas iemeslu varētu uzskatīt veselo iemītnieku kontaktēšanās ar saslimušajiem. Tā kā slimība norit vieglā formā, saslimušo pārvietošanas ierobežošana pašlaik tiek uzskatīta par optimālāko risinājumu.

Situācija pansionāta ietekmējusi arī Sociālā dienesta sniegtos mājas aprūpes pakalpojumus. No 123 klientiem, kuri pašlaik izmanto šo iespēju, pakalpojumu atteikuši četri, bet trīs izteikuši vēlmi samazināt aprūpētāju apmeklējuma biežumu.

Pārvaldes “Sociālais dienests” aprūpes mājas biroja vadītāja Jeļena Beļaka apstiprina pakalpojuma saņēmēju bailes. Viņa saņem ļoti daudz saņem jautājumus par kopējo saslimušo skaitu pilsētā, par to, ar ko tiekas un kā sevi pasargā aprūpētāji. 

Plānots, ka pirmdien siekalu testi tiks ņemti tiem pansionāta klientiem un darbiniekiem, kuriem līdz šim COVID-19 testa rezultāti bija negatīvi. Pārvaldes vadītājs neizslēdz, ka inficēto skaits varētu pieaugt, jo inficēšanās avots iestādē joprojām nav noteikts un pašlaik ir grūti izdarīt jebkādus secinājumus.